WhatsApp görüntülü mesaj gönderme adımları nelerdir bu özelliği kullanabilmek için hangi adımları uygulamalıyız? Sorularınızın yanıtına bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan WhatsApp, anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama gibi iletişim yöntemlerini destekleyen bir mobil uygulamadır. WhatsApp, kullanıcıların metin tabanlı mesajlar, resimler, videolar, ses kayıtları, belgeler ve konum gibi çeşitli medya içeriklerini birbirleriyle paylaşmalarını sağlar. Uygulama, internet bağlantısı üzerinden çalışır ve kullanıcıların telefon numaralarını kullanarak birbirleriyle iletişim kurmalarına olanak tanır.

WhatsApp görüntülü mesaj gönderme adımları
WhatsApp görüntülü mesaj gönderme adımları

WhatsApp’ın gelen son güncellemesi ile beraber bu özelliklerine bir yenisini ekledi ve kullanıcılarının beğenisini almayı başardı. Son dönemlerde popüler olan WhatsApp görüntülü mesaj gönderme özelliği oldukça ilgi çekici bir hal aldı. Bizlerde bu makalemizde siz kullanıcılar için WhatsApp görüntülü mesaj gönderme özelliğini nasıl kullanacağınıza dair birkaç adım paylaştık. Şimdi hep birlikte aşağıda sizler için derlediğimiz adımları inceleyelim.

WhatsApp görüntülü mesaj gönderme adımları.

1) İlk olarak yapmamız gereken işlem telefonunuzun WhatsApp uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmek. Telefonunuzdan Play Store yada App Stora gidin.

2) Açılan sayfada arama bölümüne WhatsApp yazın ve uygulamanın karşısında çıkan güncelle butonuna tıklayın. Bu işlemin sonrasında uygulamanız son sürüme güncellenmiş olacaktır.

3) Bir sonraki adımda WhatsApp hesabınıza gelin ve kullanıcılar arasından kime görüntülü mesaj göndermek istiyorsak üzerine dokunun.

WhatsApp görüntülü mesaj gönderme adımları
WhatsApp görüntülü mesaj gönderme adımları

4) Açılan pencerede kişi ile mesajlaştığınız pencere yer alıyor bu pencerede sesli mesaj gönderirken kullandığımız butona bir kez dokunalım.

5) Bu ses simgesi kamera video simgesi halini alacaktır. Bu simgeye uzun süreli basılı tutalım.

WhatsApp görüntülü mesaj
WhatsApp görüntülü mesaj

6) Ekranınızda kamera açılacak ve 3-2-1 şeklinde geri sayıma başlayacaktır..

7) Geri sayım bittikten sonra görüntülü ve seli mesajınızı video halinde çekmeye başlayacak. Bu alanda sesli ve görüntülü olarak mesajınızı çekin.

WhatsApp görüntülü mesaj gönderme
WhatsApp görüntülü mesaj gönderme

8) Hemen ardında sağ alt kısımda yer alan gönder simgesine tıklayın ve mesajınız karşı tarafa ulaşmış olacaktır.

Şimdi sizlerde bu adımları takip ederek istediğiniz kişiye görüntülü mesaj gönderebilir ve WhatsApp uygulamasının kullanıcılara sunduğu bu yeni özelliğin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Yukarıda sizler için konu aldığımız WhatsApp görüntülü mesaj gönderme adlı yazımız umarım sizler için faydalı olmuştur. Dev mesajlaşma platformu olan WhatsApp için aklınıza takılan sorularınız yada özellikleri konusunda bilği almak isterseniz sayfamızı ziyaet edebilirve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazımız;