WhatsApp’ın mevcut olduğu bazı ülkelerde ödeme entegrasyonları zaten var, ancak yeni bir tane eklemeye hazırlanıyorlar gibi görünüyor. Ve bu sefer, bu bir tür kimlik doğrulaması gerektirebilir. Uygulamanın yeni bir APK incelemesi, mesajlaşma uygulamasının yakında Novi ile entegrasyon ekleyeceğini gösteriyor. WhatsApp Novi Ödeme Entegrasyonu Getiriyor. Henüz bilmiyorsanız, dijital para birimlerini kullanan bu dijital cüzdan. WhatsApp’ın ana şirketi Meta’ya veya daha önce Facebook olarak bilinen şirkete aittir.

WhatsApp resim 2 1

Yaklaşan bir Novi entegrasyonunun yakın olduğuna dair bir APK sökme işleminde bazı kanıtlar görebildiklerini paylaştı . Daha önce tespit ettikleri ve platformda yapılan ödemeler kimlik doğrulaması alabileceğimizi öne süren dizeleri doğruluyor. Novi, kullanıcıların dijital cüzdanlarını kullanabilmeleri için devlet tarafından verilmiş geçerli bir fotoğraflı kimlik kullanarak kimliklerini doğrulamasını şart koşuyor, böylece büyük olasılıkla WhatsApp’a da çevrilecek.

Novi, uluslararası para transferlerinin daha basit olması için dijital para birimleri kullanır. Bire bir ABD doları tarafından desteklenen Pax Dollar (USDP) adlı bir kripto para birimini kullanır. Şu anda yalnızca ABD ve Guatemala’da mevcuttur, ancak yakında bir miktar genişleme görebiliriz.

Whatsapp yeni ödeme planını getirdi.

Yapılan isim değişikliği sonrasında Meta altında geliştirilmeye başlanan Novi dijital para cüzdanı. WhatsApp aracılığı ile kolay bir şekilde kripto para transferi yapmasına izin verilmelidir.

Bunun nedeni, Meta‘nın kısa süre önce tüm ödeme ve finansal hizmet birimlerinin Novi markası altında olacağını duyurmasıdır. Bu nedenle, WhatsApp’ın zaten onu entegre etmeye hazırlanıyor olması da şaşırtıcı değil.

whatsapp resim 2

Görülen dizeler, kullanıcıların uluslararası para transferleri için Novi hesaplarını eklemelerine izin verecek. Bu, bir video selfie göndermek de dahil olmak üzere kimlik doğrulamasının gerekli olacağı anlamına gelir. Doğrulama, büyük olasılıkla Novi’nin tüm WhatsApp ödeme entegrasyon seçenekleri için değil, ödemeler için kullanılacağı bölgelerle sınırlı olacaktır. Örneğin, Hindistan’da UPI kullanırlar, bu nedenle doğrulama için belge göndermeleri gerekmeyecektir.

WhatsappNovi’nin gerçekten de yakında entegre edilip edilmeyeceğine dair WhatsApp veya Facebook’tan resmi bir açıklama yok. Gelecekteki bir WhatsApp uygulama güncellemesi büyük olasılıkla bu konuda daha fazla ayrıntı getirecektir.