WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme
WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme

Bu yazımızda sizlere WhatsApp not alma ve kendinizle sohbet etme konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Google Play Store’da ve App Store’da birçok harika not alma uygulaması var. Google Keep gibi bazı not alma uygulamaları, web bağlantılarını (linklerini) ve fotoğrafları da notlarda depolamanıza olanak sağlar. Google veya App Store ekosistemine bağlıysanız, bu ekosistemlere entegre ve bunlarla uyumlu çalışan uygulamalar sizin için uygun olabilir. Ancak, bazı kullanıcılar açısından ayrıyeten bir not alma uygulaması indirmek ve kullanmak, telefonlarındaki uygulama kalabalığına başka bir uygulama eklemek anlamına gelir. Bu bağlamda WhatsApp’taki kendine mesaj gönderme özelliği, ideal bir orta yol çözüm olarak ortaya çıkıyor.

WhatsApp’ta Kendinizle Sohbet Başlatma

WhatsApp, uzun süren testlerin ardından kendinize mesaj gönderme özelliğini 2022 yılının Kasım ayında kullanıma sundu. WhatsApp’ın çoklu cihaz desteği sayesinde bu özellik, WhatsApp Android, WhatsApp iPhone, WhatsApp Masaüstü ve WhatsApp Web versiyonlarında kullanılabilir.

Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını en son sürümü güncelledikten sonra kendinizle bir sohbet başlatmak için aşağıdaki adımları uygulayın!

  • Android veya iPhone telefonunuzda ilk olarak WhatsApp uygulamasını açın ve Sohbetler (Chats) sekmesine dokunun.
  • Sohbetler (Chats) sekmesinde Yeni Sohbet (New Chat) menüsüne dokunun.
WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme
WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme
  • Kendinizle bir sohbet başlatmak için, ekrana gelen sayfada WhatsApp hesabınızda kayıtlı olan adınızı veya WhatsApp hesabınıza bağlı olan telefon numaranızı bulun.

WhatsApp’ta kendinizle bir sohbet başlattıktan sonra, acil olarak bir şeyler not almanız gerektiğinde hızlı bir şekilde bu sohbete ulaşabilmek için, kendinizle başlattığınız bu sohbeti, sohbet listenizin en üstüne sabitleyebilirsiniz. Ayrıca, diğer WhatsApp sohbetlerindeki mesajları ve gönderilen dosyaları da, ilerleyen zamanlarda bunlara hemen erişebilmek için bu sohbete iletebilirsiniz.

WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme
WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme

Kendinizle başlattığınız ve yaptığınız sohbet, kişiler listenizin en üstünde ve sık kullanılan sohbetlerin altında hemen altında yer alır. İnternet tarayıcısı ile Web’de gezinirken ilginizi çeken ve faydalı bulduğunuz bağlantıların ve içeriğin paylaşım butonuna dokunun, paylaşılan uygulama olarak WhatsApp’ı seçin ve ardından, kendinizle yaptığınız sohbete gönderin.

WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme
WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme

Kendinizle başlattığınız sohbetten gelen bildirimleri sessize almayın, bu sohbetteki son görülme durumunuzu ve çevrimiçi durumunuzu kontrol etmeyin. Bu sohbet üzerinden sesli veya görüntülü arama yapmayın. Ve ayrıca bu sohbet üzerinden kendinizi şikayet etmeyin veya engellemeyin. Konuşmayı sohbet listenizden kaldırmak isterseniz, sohbeti silin.

Kendinizle Sohbet Başlatmak için Başka Bir Yöntem

Eğer yukarıdaki seçenek WhatsApp hesabınızda görünmüyorsa veya telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını bir süredir güncellemediyseniz, kendinizle bir sohbet başlatmanın başka bir yöntemi var. Bu yöntem komple bir çözüm değil, ancak işe yarıyor. İşte, farklı bir yöntem kullanarak kendinizle bir sohbet başlatmak için yapmanız gerekenler!

  • Android veya iPhone telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve ardından, uygulama sayfasında sağ üst köşede yer alan (üç nokta) menüsüne dokunun.
  • Açılan menü listesinde Yeni Grup (New Group) menüsüne dokunun.
  • Grubunuza katılımcı eklemenizi isteyen sayfada, sadece bir kişi ekleyin.
  • Oluşturduğunuz grup için Not Defteri gibi vb. bir isim belirleyin. Daha sonra, grup resmi olarak bir fotoğraf veya resim ekleyin ve ardından, sağ alt köşedeki onay işaretine dokunun.
WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme
WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme
  • Grup sohbeti sayfasında ⋮ (üç nokta) simgesine dokunun ve açılan menü listesinde Grup Bilgileri menüsüne dokunun.
  • Oluşturduğunuz grup sohbetindeki katılımcılar listesinde, eklediğiniz kişinin ismine parmağınızla uzun süre basılı tutun ve açılan menü listesinde Kaldır (Remove) seçeneğine dokunun.
WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme
WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme

Grup oluştururken eklediğiniz kişiyi grup sohbetinden çıkardıktan sonra, bu grup sohbetini kişisel olarak kullanabilirsiniz. Bu tek kişilik grup sohbeti, tüm WhatsApp mesajları aktarılmadığı sürece çok önemli mesaj, bağlantı (link) ve dosyaları göndermek için uygun ve faydalı olacak bir şekilde kullanılabilir. Bu grup sohbeti de, WhatsApp’ın kendine mesaj atma özelliği gibi çalışır.

Nadiren Not Tutanlar için WhatsApp Kendine Mesaj Atma Özelliği Faydalı Olabilir

Aceleyle yazdığınız notları dahi kategorize etme ve düzenleme yeteneğine sahip en iyi not alma uygulamalarının alternatifi yok. Ancak bu tür uygulamalar herkesin ihtiyacı için uygun değil. Sadece ara sıra web bağlantısı (link) veya tekrar izlemek için bir dizi adı kaydeden biri, akıllı telefonlarını yavaşlatabilecek, cihazının depolama alanını dolduracak bir uygulamaya ihtiyaç duymaz. Bu kişiler için, yukarıda bahsedilen yöntemlerden birini kullanarak WhatsApp’ta kendine mesaj gönderme özelliği ideal bir çözüm olabilir. Ayrıca, WhatsApp uygulamasının çoklu cihaz desteği sayesinde, WhatsApp’ta tuttuğunuz notlarınıza, WhatsApp hesabınızın bağlı cihazlarda her zaman erişebilirsiniz.

WhatsApp Not Alma ve Kendinizle Sohbet Etme

Bu yazımızda sizlere WhatsApp not alma ve kendinizle sohbet etme konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi verdik. WhatsApp not alma ve kendinizle sohbet etme ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

İnternette trend ve viral olmuş teknoloji konularında en güncel çözümleri içeren teknik destek videoları için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yazımızın içerik konusu bağlamında Apple Watch WhatsApp Nasıl Kullanılır yazımıza göz atabilirsiniz.