Facebook WhatsApp Durumu Paylaşma
Facebook WhatsApp Durumu Paylaşma

Bu yazımızda sizlere Facebook WhatsApp durumu paylaşma konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Eski ismiyle Facebook diye bildiğimiz Meta, günümüzde Facebook, Instagram gibi önde gelen sosyal medya platformları ve ayrıca Messenger ve WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamaları ile dünya genelinde sosyal medya ve anlık mesajlaşma kullanımının ve trafiğinin aslan payını kontrol ediyor. Bu nedenle, bu platformlar arasındaki sınırlar geçirgendir ve bu platformlardan birinde görülen yeni özellikler, kısa sürede diğer uygulamalara geçiyor. Örneğin, WhatsApp durum güncellemelerini otomatik olarak Facebook’ta paylaşma özelliği şu anda geliştirme aşamasında ve kısa bir süre sonra duyurulması ve kullanıma sunulması bekleniyor.

Kısa bir süre önce Instagram, kullanıcıların Instagram uygulamasından çıkmasına gerek kalmadan, Instagram Hikayeleri’ni Facebook‘ta paylaşmalarına olanak sağlayan özelliği kullanıma sundu. Önde gelen teknoloji bloglarında yer alan haberlere göre, benzer bir özellik yakında WhatsApp kullanıcılarına da sunulacak. WhatsApp’a bu özellik eklendiğinde, WhatsApp’ta paylaştığınız herhangi bir hikâye (durum güncellemesi) otomatik olarak Facebook’ta da paylaşılacak.

WhatsApp uygulamasında Ayarlar menüsünde Durum Gizliliği (Status Privacy) başlığı altında yeni bir menü olarak eklenen Her Zaman Facebook hikayesinde paylaş (Always share to Facebook story) seçeneğinin yanındaki anahtar (switch) buton, WhatsApp kullanıcılarına bu yeni özelliği aktif edip etmeme seçeneği sunar. İlk olarak iOS için WhatsApp uygulamasına eklenen bu özellik, WhatsApp’ın v2.23.9.13 βeta sürümü ile birlikte Android cihazlar için de test edilmeye başlandı.

Facebook WhatsApp Durumu Paylaşma
Facebook WhatsApp Durumu Paylaşma

WhatsApp kullanıcıları durum güncellemelerini (hikayelerini) Facebook‘ta şimdiye kadar manuel olarak zaten paylaşabiliyordu. Ancak önde gelen Teknoloji sitelerinde ve bloglarında verilen bilgiye göre, WhatsApp’a eklenecek olan bu yeni özellik sayesinde bu işlem otomatik olarak gerçekleşecek. WhatsApp’ta Her Zaman Facebook hikayesinde paylaş (Always share to Facebook story) özelliği kullanıma hazır olduğunda, süreci otomatikleştirmek oldukça kolay olacak. WhatsApp‘ta durumunuzu (hikayenizi) güncellediğinizde, Facebook’ta da otomatik olarak güncellenip paylaşmış olacaksınız.

Facebook WhatsApp Durumu Paylaşma
Facebook WhatsApp Durumu Paylaşma

WhatsApp’ta sık sık durum güncellemesi (hikaye) paylaşıyorsanız ve maksimum etkileşim için aynı içerikleri farklı sosyal medya platformlarına yüklemek için her gün birkaç dakika harcıyorsanız, bu özellik işinizi çok kolaylaştıracaktır. Ancak, WhatsApp’ta daha çok kişisel bilgilerini paylaşan birçok WhatsApp kullanıcısı olduğundan, kişisel bilgilerini ihtiva eden içerikleri daha geniş bir kitle hitap eden Facebook‘ta paylaşmaya istekli olmayabilirler. Bu nedenle Meta, WhatsApp kullanıcılarına, kendi ekosistemindeki diğer platformlarda paylaşım yapma tercihini kullanıcıya veriyor ve bu paylaşım ayarlarını varsayılan olarak dikte etmiyor.

Facebook WhatsApp Durumu Paylaşma

Bu yazımızda sizlere Facebook WhatsApp durumu paylaşma konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Facebook WhatsApp durumu paylaşma  ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Trend ve viral olan tüm teknoloji konularında en güncel çözümleri içeren teknik destek videoları için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Makalemizin konusu bağlamında Facebook Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama makalemize göz atabilirsiniz.