WhatsApp kendine mesaj gönderme özelliğini biliyor musunuz? Bir çok kullanıcının bu özellikten haberi yok diye düşünüyoruz.

Son zamanlarda WhatsApp yönetimi yeni özellikleri ile karşımıza çıktı. WhatsApp bir çok uygulamaya kıyasla zirvedeki yerini korumaya devam ediyor.

Uygulamanın kullanıcılar tarafından diğer uygulamalardan daha çok tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de uygulamanın güvenli olması.

Mesajlaşma, arama ve durum paylaşma gibi durumlarda olukça güvenli. Firma aslında uygulamanın yazılımını oluştururken güvenliğe oldukça önem vermiş görünüyor.

WhatsApp’ ta yeni gelişmeler

Uygulama gün geçtikçe özelliklerine bir yenisini eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gelen kendine mesaj gönderme özelliği ile de kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Gelen yeni özellik WhatsApp kendine mesaj gönderme gereksiz görünse de ancak oldukça faydalı bir özellik gibi duruyor. Uygulama WhatsApp kendine mesaj gönderme  Bu özellik sayesinde önemli bilgilerini ikinci bir kişi ile paylaşmadan kendinde saklayabilir.

Şahsımıza ait kimlik bilgilerimiz, önemli belgeler, kişisel bilgiler ve kendimizce bizler için önemli olan verileri kimse ile paylaşmadan saklayabiliriz. Yada unutmak istemediğiniz önemi bilgileriniz bunlar Instagram şifresi, Facebook  şifreleri, e-devler ve benzeri bir çok uygulamaya ait şifre ve önemli bilgilerinizi kaybetmekten korkuyorsanız işinize yarayacak bir özellik. Platformun Sunduğu bu özellik sayesinde en güvendiğiniz kişi yani kendiniz bu bilgileri not alıp saklayabilirsiniz.

Şimdi hep birlikte dev sosyal medya ağı WhatsApp’ın biz kullanıcılara sunduğu WhatsApp kendine mesaj gönderme adımlarını inceleyelim.

WhatsApp Kendine Mesaj Gonderme 2
WhatsApp Kendine Mesaj Gönderme Sorunun Çözüm

WhatsApp kendine mesaj gönderme adımları

1) İlk olarak kullanıcılara önerimiz WhatsApp uygulamanızı güncelleyin. Bu işlemi Play Store üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Uygulamayı güncelledikten sonra aşağıdaki adımları takip edin.

2) Telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan WhatsApp hesabınıza giriş yapın.

3) Bir sonraki adımda uygulamanın sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine dokunun.

4) Açılan sayfada yenile yazan menüye tıklayarak kişilerinizi güncelleyin.

5) Bu işlemin ardından sayfanın sağ alt köşesinde yer alan mesaj kutusu simgesine dokunun.

6) Açılan sayfada WhatsApp kişileriniz yer alıyor. Bu listenin en üst kısmında siz yazan bir kişi göreceksiniz ve bu alanda sizin numaranız yazıyor olacak.

7) Kendi numaranızın üzerinde dokunun ve açılan mesaj sayfasında sizin için önemli olan bilgileri yazın kendinize gönderin. Ben sizler için örnek olması yönünde DENEME yazarak mesajı gönderdim.

deneme
WhatsApp Kendine Mesaj Gönderme

İşlem aşaması oldukça basit. Şimdi sizlerde yukarıdaki adımları takip ederek WhatsApp’ın sunduğu bu özelliği kullanabilirsiniz.

Bir sonraki yazımız MACBOOK WHATSAPP UYGULAMASINI KURMA sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konularımız: