OPPO A96 teknik özellikleri nelerdir? Gelişen teknoloji ile birlikte telefon teknolojisi de son zamanlarda oldukça benimsendi. Kullanılan akıllı telefonlar sayesinde bir çok işimizi dışarıya çıkmadan kısa işlemler sayesinde telefonlarımızdan hallediyoruz. Gelişim gösteren telefonlar hayatımızın vaz geçilmez parçası halini aldı ancak son zamanlarda fiyatları oldukça arttı demek yanlış olmayacaktır.

Bir çok marka iddiasını konuşturarak birbirinden farklı özelliklere sahip telefonlarını piyasaya sürdü. Ancak Kullanıcılar cihaz özelliklerinin yanı sıra fiyat konusunda oldukça kararsız kaldı. Tamda bu noktada OPPO A96 kullanıcılara güzel bir çözüm olacak gibi görünüyor.  OPPO A96 yapılan incelemelere göre toplum standartlarına uygu görünüyor. Şimdi hep birlikte OPPO A96 Teknik Özellikler hakkında birkaç bilgi edinelim.

OPPO A96 Teknik Özellikleri Nelerdir?
OPPO A96 Teknik Özellikleri Dikkat Çeken Şarj Süresi

OPPO A96 Teknik Özellikleri

1) OPPO A96 boyut olarak 6.59 inç boyutunda 2412x1080p FUL HD +çözünürlüğünde IPS LC bir ekrana sahiptir. Ürün üzerinde tercih edilen bu ekran yeni nesil bir ekran türüdür.

2) Cihaz 90Hz ekran tarama hızına sahip buda oldukça akışkan bir kullanım sunuyor.

3) Telefon Snadragon 680 yonga seti sayesinde cihaza güç vererek ancak test ettiğimiz telefonda 128 GB hafızaya sahip. 6GB RAM gücündedir.

4) A96 kamera alanında 50 megapiksel f/1,8 diyafram değerinde 50 megapiksel sensörü içerisine eklendi. Ancak bununla sınırlı kalmamıştır. Bu özelliğine ek olarak birde 2 megapiksel f/2, diyafram değerine sahip. 16 megapiksel bir selfie kamerasını barındırıyor.

5) OPPO A96 şarj süresi: OPPO marka A96 serisi içerisinde pil gücüne de oldukça önem vermiş görünüyor. Pil özelliği olarak 5.000 mAh pil kullanımı sağlıyor. Pil gücü oldukça iyi fakat Ürün kutusu içerisinde şarj aletine yer verilmemiş. 33W hızlı şarj telefon tarafından desteklenmektedir.

Sizlerde bir telefon almayı düşünüyorsanız orta segment gurup cihazlar arasından OPPO A96   tercihini yapmanız oldukça faydalı olacaktır.

Cihaz hem özellik hemde fiyat bakımından bir çok markaya oran ile daha kaliteli ve kullanışlı bir tasarıma sahip. Bu makalemizde OPPO tarafından kullanıcıları zorlamayacak A96 seri telefon özelliklerine değindik. Bir sonraki konumuz olan OPPO K9x özellikleri konusuna bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz. Makalemiz umarız sizler için faydalı ve fikir verici olmuştur.