Bugün, WhatsApp Depolama ve Ağ Kullanımı hakkında inceleme yaptık. Bildiğiniz gibi WhatsApp mesajlarını bazı durumlarda silinebiliyor. Bu durumla karşı karşıya kalan kullanıcılar alternatif yollar arıyorlar. Bugün bu konu hakkında detaylı bir inceleme yaptık.

Whatsapp Hakkında

10 Yıl önce mobil cihazlar için hayatımıza girdi. Facebook tarafından satın alınan mesajlaşma uygulaması kısa zaman içerisinde popüler oldu. En dikkat çeken değişimse, WhatsApp çoklu arama özelliğine kavuşması ve sonrasında yapılan bir çok yenilik diyebiliriz.

WhatsApp ayrıca işletmeler içinde çok özel bir platform. Bir çok işletme sahibi kullanıcı WhatsApp üzerinden ticari hayatını sürdürüyor. Bu nedenle mesajlaşma ve sohbet geçmişi sanıldığından daha önemli bir hale geliyor.

WhatsApp Depolama ve Ağ Kullanımı

WhatsApp ağ ve depolama kullanımını sizler için adım adım anlattık.

Depolama ve Ağ Kullanımı

WhatsApp’ta ağ ve depolama kullanımı oldukça önem taşıyor. Kullanıcılar mobil veri ve wifi üzerinden ne kadar veri tükettiğini bu menü üzerinden görebiliyorlar. Ayrıca WhatsApp verilerinizin ne kadar yer kapladığını görmekte bu başlık üzerinden mümkün.

Bildiğiniz gibi, WhatsApp sohbet yedekleri Gmail ve iCloud üzerinden kendini koruyor. Bunların dışında fotoğraflarımız, videolarımız ve diğer verilerimiz hem telefonumuzda hem de bu kaynaklarda korunuyor. Korunan verilerimizin boyutlarını görmek oldukça kolay.

WhatsApp Verileriniz Ne kadar Yer Kaplıyor

WhatsApp verileri çoğunlukla diğer sosyal medya platformları kadar depolama alanı işgal ediyor. Özellikle Facebook ve Instagram bu konuda en üst sıralarda yer alıyor. Whatsapp verilerimiz çoğaldıkça koruma zorunluluğumuzda bir o kadar artıyor. Bu makalemizde sizler için korumanın yolları hakkında bilgiler paylaşacağız.

İşleme başlamadan önce sohbet yedeklerinizin depolandığına emin olmamız gerekiyor. Sohbet yedeklerimizde ayrıca büyük bir depolama alanı kaplıyor.

Öncelikle akıllı telefonunuz üzerinden WhatsApp uygulamasına giriş yapalım. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, Ayarlar kısmına giriş yapalım.

Bu menüde uygulamaya ait bir çok fonksiyon için değişiklik yapabilirsiniz.

Ayarlar menüsüne girmenizin ardından, Öncelikle Depolama ve Veriler kısmına giriş yapalım.

WhatsApp Depolama

Depolama alanı menüsünde, Depolama Alanını Yönet sekmesi altında WhatsApp sohbet ve medya yedeğinizin boyutunu görebilirsiniz.

Alt başlığında ise, Ağ Kullanımı sekmesi yer almaktadır.

Ağ Kullanımı, WhatsApp kullanırken harcadığımız veri miktarını net bir şekilde gösterir.

Bunların dışında Medyayı Otomatik İndir sekmesi altında bir çok ayar mevcuttur. Bu ayarları Mobil veri olarak ya da Wi-Fi olarak değiştirebilirsiniz.

Son olarak  Sohbetler kısmından, Depolama Alanı olarak yedeklenecek ve korunacak dosyaları ve sohbet yedeklerini kontrol edebilir arşivleme ve yedekleme işlemleri hakkında bir çok ayarlama yapabilirsiniz.