Whatsapp çoklu görüntülü arama . Çoklu arama. Whatsapp çoklu arama yapma. Uygulama günlük hayatımızın vaz geçilmez bir uygulaması haline geldi. Gündelik hayatımızda bir çok sosyal medya uygulaması ile iç içeyiz. Kullanım sagladıgımız Facebook, İnstagram, Whatsapp uygulamaları biz kullanıcıların zamanını en çok harcadığı uygulamalardır.

Whatsapp uygulaması mesajlaşma, arama, görüntülü sohbet özellikleri ile kendine rakip bir çok uygulamayı geride bıraktı.

Uygulamanın kaliteli ve kullanım kolaylığı her yaş kullanıcılarının beğenisini aldı. Ancak bu uygulamayı sadece sıradan kullanılan bir uygulama olarak değerlendirmek yanlış olacaktır. Uygulama üzerinden gruplar açılarak iş ve eğitim hayatında da kullanışlı olduğunu belirtelim.

Bu makalemiz de Whatsapp’ın kullanıcılara sunmuş olduğu görüntülü sohbet özelliğini inceleyeceğiz. Sizlerin de bildiği gibi uygulama kullanıcılarına görüntülü sohbet imkanı sağlıyor. Uzaktaki akrabalarınız arkadaşlarınız ve sevdiğiniz insanlar ile doya doya görüntülü sohbetin tadını çıkarabiliyorsunuz. Ancak Uygulamanın bu özelliğini sadece 2 kişi arasında değil de birden fazla kişi ile aynı anda görüntülü görüşmek isteyen kullanıcılar var.

Son zamanlarda insanlar whatsapp’ın bu özelliğini araştırmaya başladı. Peki bu özellik kullanımı için yapılması gerekenler için aşağıdaki adımları takip edelim.

Whatsapp çoklu görüntülü arama adımları:

1) Yapılması gereken ilk adım whatsapp hesabınıza giriş yapmaktır.

2) Uygulamaya giriş yapalım. Görüntülü sohbet için aramak istediğiniz kişiyi kişiler listesinden seçin.

3) Açılan panel mesajlaşma alanınız olacaktır. Ancak Bu ekranda sağ üst kısımda yer alan görüntülü arama simgesine tıklayın.

4) Bu işlem sonrasında aramak istediğiniz kişi ile görüntülü görüşmeye başlayacaksınız Fakat aynı ekranda sağ üst kısımda insan ve + simgesi belirecektir.

5)Görüşme esnasında bu simgeye tıklayın.

6)Açılan ekranda kişilerinizin listesi yer alıyor. Ancak bu alandan kimleri görüşmeye eklemek istiyorsanız bu kişiyi bulmanız gerekiyor.

7) Kişiyi bulup üzerine tıklayın. Arama başlamış olacaktır.

8) Aynı işlem adımlarını sohbete dahil etmek istediğiniz kişiler için tekrarlayın.

Yukarıdaki adımlar sonrasında birden fazla kişi aynı anda görüntülü sohbet edebilirsiniz.  Bu alanda aramadan ayrılan kişiler olabilir. Tekrar görüşmeye katılabilmeleri için sizin tekrar arama yapmanıza gerek kalmadan kişiler devam eden aramaya istediği zaman katılabilecekler.