WhatsApp bilinmeyen numarayı engelleme adımları nelerdir? WhatsApp’ta bir numara bilinmiyorsa, bu numaradan gelen mesajları görmek için öncelikle bu numarayı rehberinize eklemeniz gerekir. Numara rehberde kaydedildiğinde, WhatsApp bu numaraya ait olan profil bilgilerini gösterebilir.

WhatsApp bilinmeyen numara
WhatsApp bilinmeyen numara kısıtlaması

Ancak, bilinmeyen bir numarayla iletişime geçmek veya bu numaranın kimin olduğunu öğrenmek için dikkatli olun. Kişisel bilgilerinizi paylaşmadan önce, güvendiğiniz bir kaynaktan bu numaranın kimin olduğunu doğrulamanız önemlidir. Ayrıca, spam veya dolandırıcılık olabilecek durumlarda dikkatli olmanız çok önemlidir Bu yazımızda uygulama üzerinde kullanıcılara sunulan numara engelleme özelliğinden faydalanarak sorun yaşama riskini ortadan kaldıracağız.

WhatsApp Bilinmeyen Numarayı Engelleme

WhatsApp’ta bilinmeyen bir numarayı engellemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

WhatsApp Uygulamasını Açın: Yapmanız gereken ilk işlem adımızdır. Telefonunuzun ana ekranında WhatsApp uygulamasını bulun ve açın.

Ayarlar’a Girin: Uygulamanız da sağ üst köşede bulunan üç dikey noktaya dokunun veya sol üst köşede bulunan “Ayarlar” simgesine dokunun.

1 3
WhatsApp Bilinmeyen Numara

Ayarlar Menüsünden Sohbetler’e Girin: Ayarlar menüsünden “Sohbetler” veya “Hesap” seçenekleri yer alıyor bu seçeneklere dokunun.

Engellenen Kişiler veya Numaralar’a Girin: “Sohbetler” veya “Hesap” menüsünden “Engellenen Kişiler” veya “Engellenen Numaralar” seçeneğine dokunun.

Yeni Bir Numara Ekleyin: “Engellenen Kişiler” veya “Engellenen Numaralar” ekranında, eklemek istediğiniz numaranın listesini bulun ve üzerine dokunun.

2 2
WhatsApp Bilinmeyen Numara engelleme

Numarayı Seçin ve Engelle: Numarayı seçtiğinizde genellikle altında “Engelle” veya benzer bir seçenek bulunacaktır. Buna dokunun.

Engelleme Onayı Verin: WhatsApp sizi bu numarayı engellemeniz konusunda uyaracaktır. Eğer eminseniz “Engelle” veya “Tamam” gibi bir seçeneğe dokunarak numarayı engelleyin.

Artık bu numara size mesaj gönderemez veya çağrı yapamaz. Engellediğiniz kişi, profil resminizi ve durumunuzu göremez.

3
WhatsApp Bilinmeyen Numaralar

Not: Engellediğiniz kişi sizin numaranızı rehberinde kaydetmişse, o kişiye karşı tedbir almanızın bir yolu olarak, numaranızı değiştirebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir zaman diliminde bu numarayı engellemeyi geri alabilirsiniz. Engellenen numaralar listesinden bu numarayı çıkarabilirsiniz.

Bu alanda detaylı bilgi verelim  ki, bu adımlar WhatsApp’ın eski veya gelecekteki sürümlerinde değişebilir. Uygulamanızın güncellemelerine dikkat etmeniz faydalı olacaktır.  Eğer yukarıdaki adımlar güncel sürümle uyuşmuyorsa, WhatsApp’ın güncel yardım belgelerine veya destek kaynaklarına başvurmanız  önerilir.

Bu yazımızda sizler için whatsapp bilinmeyen numarayı engelleme konusuna değindik. Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız;