Vpn 619 hatasi

Microsoft Windows tabanlı bir sanal özel ağı etkileyen en yaygın sorunlardan biri VPN hatası 619’dur. VPN 619 error nasıl onarılır?

“Uzak bilgisayara bağlantı kurulamadı.” Bazı eski VPN sunucularında, hata mesajı bunun yerine şunu önerir: “Liman bağlantısı kesildi.”

VPN Hatası 619 ile neden karşılaşırız?

Bilgisayar bir VPN sunucusuyla yeni bir bağlantı kurmaya çalıştığında veya etkin bir VPN oturumuyla bağlantısı aniden kesildiğinde bu hata mesajı ortaya çıkıyor.

Windows VPN istemcisi bağlantı sürecini başlatır ve ardından 619 mesajı görünmeden önce genellikle “kullanıcı adı ve parolayı doğrulama” adımında birkaç saniye duraklar. Noktadan Noktaya Tünel Protokolü kullananlar da dahil olmak üzere farklı VPN istemcileri bu hatayı ile karşılaşabilmektedir.

vpn-hatasi-619
VPN 619 hatası

VPN 619 hatası nasıl onarılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek VPN 619 hatasını onarabiliriz.

  • Bilgisayarda iki veya daha fazla VPN istemcisi kuruluysa, yalnızca birinin çalıştığından emin olmalıyız. Çalışan uygulamaları ve ayrıca Windows hizmetlerini kontrol etmeliyiz. Diğer tüm uygulamaların durdurulduğundan emin olmak için gerekirse bilgisayarı yeniden başlatalım.
  • VPN bağlantı noktalarına erişimi engelleyen güvenlik duvarları ve Antivirüs programları çalışıyor. Sorun gidermek için bu programları geçici olarak devre dışı bırakalım.
  • Diğer standart onarımları ve sorun giderme adımlarını deneyebiliriz. İstemci bilgisayarı yeniden başlatalım. VPN istemci yapılandırma ayarlarını sildikten sonra yeniden yükleyelim. Ağ yapılandırmalarınızı düzgün çalışan bilgisayarla karşılaştırmak için çalışan bir kurulumu olan başka bir bilgisayar üzerinden tekrar deneyelim.
  • Aralıklı ağ bağlantısı, istemciyi yeniden başlattığınızda yeniden görünmeyen 619 hatası üretebilmektedir.

Diğer VPN hata kodları nelerdir?

Farklı alanlarda farklı VPN hataları ile de karşılaşmak mümkündür, bunlardan bazılarını sizler için derledik.

  • VPN hatası 645 nedir? : Kullanıcı adı veya parola ile ilgili sorunlar oturum açmayı engellediğinde, Windows’un eski sürümlerinde (Windows XP dahil) “Dahili bir kimlik doğrulama hatası oluştu” oluşur. İnsanlar genellikle bu hatayı istemciye yanlış bir parola girerek veya parola şifrelemeyi etkinleştirerek tetikler.
  • VPN hatası 800: nedir? “VPN bağlantısı kurulamıyor.” VPN Hatası 800, istemcinin ağ üzerinden hedef VPN sunucusuna ulaşamadığını belirtir, ancak neden veya ne zaman olduğuna dair herhangi bir gösterge vermemektedir. Buna karşılık, 619 hatası yalnızca istemci sunucuya ulaştıktan ve bağlantı işlemini tamamlamaya çalıştıktan sonra oluşur. Kullanıcılar, örneğin geçersiz bir VPN sunucu adı belirterek bu hatayı tetikleyebilmektedir. VPN 619 error nasıl onarılır?