Ana Sayfa Rehber Twitter’da Retweet Ayarları Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Twitter’da Retweet Ayarları Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Yenilikleriyle kullanıcılarının vazgeçilmezi olan Twitter‘da Retweet”, herkes tarafından kullanılan özelliktir. Retweet” ne demek? Retweet” başka birinin paylaşım içeriğini ya da atmış olduğu Tweet‘i, yeniden paylaşmak, yeniden Tweetlemek’tir.

Ancak bu işlemi Twitter‘da yapıyorsanız, karşı tarafa iltifat anlamına gelmesinden dolayı kişinin yapmış olduğu paylaşımı beğenirseniz, ya da yapılan paylaşımı kendi sayfanızda paylaşırsanız, o kişinin yaptığı paylaşıma iltifatta bulunarak aynı zamanda paylaşım yaptığınız kişinin başkaları tarafından da tanınırlığını arttırmış oluyorsunuz.

Peki Twitter‘da Retweet Ayarlarını nereden ve nasıl ayarlayabiliriz? İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası açıp, adres satırını temizliyerek “www.twitter.com/signup” yazıp Enter‘a bastıktan sonra açılan sayfada Twitter hesabımızın kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek hesabımıza giriş yapıyoruz.

  • Hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra açılan sayfanın sağ üst tarafında yer alan profil resmimize tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

  • Açılan menü listesinde Ayarlar” menüsüne tıklıyoruz.

  • Açılan sayfanın sol tarafında bulunan menüler içerisinden “E-posta bildirimleri” menüsüne tıklıyoruz.

  • Retweetlerinle ilgili etkinlikler” başlıklı bir sayfa açılacaktır.
  • Bu sayfadaki Birisi Retweetlerimi beğendiğinde” ve “Retweetlerim Retweetlendiğinde

seçeneklerinin yanındaki kutucukları işaretlemeniz durumunda, seçeneklerde belirtilen işlemler gerçekleştiğinde, e-posta adresinize bildirim gönderilecektir. Kutucuktaki işaretleri kaldırdığınızda ise artık bu konularla ilgili bildirimler, e-posta adresinize gönderilmeyecektir.

  • Yaptığımız değişiklikleri kaydetmek için, ekranın en alt kısmında bulunan Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklamamız halinde Retweet ayarlarını yapılandırmış olacaksınız.

İyi gezintiler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin