Siz değerli okuyucularımızla bu makalemizde Twitter’da kişi engelleme ve engel kaldırma işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Twitter’ın en büyük özelliklerinden biri de tüm sosyal medya kullanıcılarının bu platformu kullanamamasıdır. Daha çok yeni nesle hitap eden bir sosyal ağ olmasından dolayı kullanıcılarının çoğu yeni nesildir. Kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettiren ve en popüler sosyal ağlardan biri haline gelen Twitter’da rahatsız eden kişinin nasıl engelleneceği bazı kullanıcılar tarafından bilinmemektedir. Ayrıca birçok kullanıcının, engellediği kişinin tekrar engelinin nereden kaldıracağına ilişkin yaşadığı sorunlar arttığından dolayı işlemlerin nasıl yapılacağını sizlerle görsel ve yazılı olacak şekilde paylaşacağız.

Twitter’da kişi engelleme ve engel kaldırma işlemleri için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak boş bir internet sayfası (İnternet Explorer, Mozilla ya da Chrome vb.) açıyoruz.
  • Adres satırını temizledikten sonra ve “www.twitter.com/signup” yazıp Enter’a bastıktan sonra kullanıcı adı ve şifre bilgilerimizi girerek hesabımıza giriş yapıyoruz.

Twitter’da Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Resimli Anlatım 2

  • “Kimi Takip Etmeli” bölümünden sizi rahatsız eden kişinin isim ve soyisim bilgilerini yazdıktan sonra, ekranın sağ tarafında yeralan Twitter’da Ara” butonuna tıklıyoruz.

Twitter’da Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Resimli Anlatım 3

  • İsmi arattığımız sırada karşımıza aynı isim ve soyisim bilgisine sahip hesaplar çıkacaktır. Bu hesaplar içerisinde engellemek istediğiniz hesabın üzerine gelip Ayarlar” simgesine tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında açılan menüler içerisinde yeralan “… Adlı Kişiyi Engelle” butonuna tıklıyoruz.

Twitter’da Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Resimli Anlatım 4

  • İşlemlerimizin devamında engellemek istediğimiz kişinin artık sizi takip edemeyeceği ve mesaj gönderemeyeceğine dair bilgilendirme penceresi gelecektir. Bu pencerede yeralan “Engelle” butonuna tıklıyoruz.

Twitter’da Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Resimli Anlatım 5

  • Son olarak engellemiş olduğumuz kişinin engelinin nasıl kaldırılacağını sizlerle paylaşacağız.
  • Engellediğimiz profilin Ayarlar” simgesine tıkladıktan sonra karşımıza açılan menüler içerisinde, Kişinin Engelini Kaldır” kısmına tıkladığınızda, engel kaldırılacaktır.

Twitter’da Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Resimli Anlatım 6

Artık Twitter’da dilediğiniz gibi gezinti yapabilir, sizi rahatsız edenleri engelleyerek kafanız rahat bir şekilde işlem sağlayabilirsiniz.

İyi gezintiler dileriz.

Son Güncelleme 9 Aralık 2016 Yazar