Ana Sayfa Destek Twitter’da Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma (Resimli Anlatım)

Twitter’da Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma (Resimli Anlatım)

0

Siz değerli okuyucularımızla bu makalemizde Twitter’da kişi engelleme ve engel kaldırma işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Twitter’ın en büyük özelliklerinden biri de tüm sosyal medya kullanıcılarının bu platformu kullanamamasıdır. Daha çok yeni nesle hitap eden bir sosyal ağ olmasından dolayı kullanıcılarının çoğu yeni nesildir. Kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettiren ve en popüler sosyal ağlardan biri haline gelen Twitter’da rahatsız eden kişinin nasıl engelleneceği bazı kullanıcılar tarafından bilinmemektedir. Ayrıca birçok kullanıcının, engellediği kişinin tekrar engelinin nereden kaldıracağına ilişkin yaşadığı sorunlar arttığından dolayı işlemlerin nasıl yapılacağını sizlerle görsel ve yazılı olacak şekilde paylaşacağız.

Twitter’da kişi engelleme ve engel kaldırma işlemleri için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak boş bir internet sayfası (İnternet Explorer, Mozilla ya da Chrome vb.) açıyoruz.
  • Adres satırını temizledikten sonra ve “www.twitter.com/signup” yazıp Enter’a bastıktan sonra kullanıcı adı ve şifre bilgilerimizi girerek hesabımıza giriş yapıyoruz.

  • “Kimi Takip Etmeli” bölümünden sizi rahatsız eden kişinin isim ve soyisim bilgilerini yazdıktan sonra, ekranın sağ tarafında yeralan Twitter’da Ara” butonuna tıklıyoruz.

  • İsmi arattığımız sırada karşımıza aynı isim ve soyisim bilgisine sahip hesaplar çıkacaktır. Bu hesaplar içerisinde engellemek istediğiniz hesabın üzerine gelip Ayarlar” simgesine tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında açılan menüler içerisinde yeralan “… Adlı Kişiyi Engelle” butonuna tıklıyoruz.

  • İşlemlerimizin devamında engellemek istediğimiz kişinin artık sizi takip edemeyeceği ve mesaj gönderemeyeceğine dair bilgilendirme penceresi gelecektir. Bu pencerede yeralan “Engelle” butonuna tıklıyoruz.

  • Son olarak engellemiş olduğumuz kişinin engelinin nasıl kaldırılacağını sizlerle paylaşacağız.
  • Engellediğimiz profilin Ayarlar” simgesine tıkladıktan sonra karşımıza açılan menüler içerisinde, Kişinin Engelini Kaldır” kısmına tıkladığınızda, engel kaldırılacaktır.

Artık Twitter’da dilediğiniz gibi gezinti yapabilir, sizi rahatsız edenleri engelleyerek kafanız rahat bir şekilde işlem sağlayabilirsiniz.

İyi gezintiler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.