Ana Sayfa Rehber Twitter’da Engellemeyi Kaldırma (Resimli Anlatım)

Twitter’da Engellemeyi Kaldırma (Resimli Anlatım)

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Platform olarak daha çok yeni nesle hitap eden Twitter, kullanıcılarının kısa süre içerisinde vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Kullanımı bakımından diğer sosyal medya ağlarından daha farklı olan Twitter, 140 Karakter kullanımlı Tweet’lerle” eğlenceli, akıcı ve canlı bir sosyal medya platformu sunmaktadır.

Kullanıcı kitlesini kısa süre içerisinde genişleten Twitter‘da, sizi rahatsız eden ya da paylaşımlarınızı görmesini istemediğiniz kişileri engelleyebilmektesiniz.

Ancak engelleme işlemini yaptıktan sonra bu engelin tekrardan nasıl kaldırılacağı birçok Twitter kullanıcısı tarafından bilinmemektedir.

“Twitter’da Engellemeyi İptal Etme” işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası açıp, adres satırı kısmını temizleyerek “www.twitter.com/signup” yazıp Enter‘a bastıktan sonra açılan sayfada Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerini girerek Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz.

  • Hesabımıza giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst tarafında yer alan Profil resmimize tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Karşımıza menüler gelecektir. Gelen menüler içerisinde yer alan Ayarlar” menüsüne tıklıyoruz.

  • Daha sonrasında açılan sayfanın sol tarafında menüler yer alacaktır. Bu menülerden Engellenmiş Hesaplar” menüsüne tıklıyoruz.

  • Karşımıza, engellemiş olduğumuz kişilerin isimleri ve hesap bilgileri gelecektir. Bu isimler içerisinde engellemesini kaldıracağımız kişinin sağ tarafında yer alan “Ayarlar” simgesine tıklıyoruz.

  • Açılan menü listesi içerisinde, “@… adlı kişinin engelini kaldır” menüsüne tıkladığınızda, bu hesabın ve bu has—esabın kullanıcısının engelini kaldırmış olacaksınız. Engeli kaldırdığınız kişi profilinizi görebilecek, takip isteği gönderebilecektir. İşlemlerinizi tamamlamış bulunmaktasınız.

İyi gezintiler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA