Twitter Konu Başlıkları Takip Sistemi. Twitter Konu Başlıkları Takibi.
Twitter Konu Başlıkları Takip Sistemi. Twitter Konu Başlıkları Takibi.

Twitter Konu Başlıkları Takip Sistemi. Twitter Konu Başlıkları Takibi. Dünya genelinde Twitter, diğer sosyal medya uygulamaları ile karşılaştırıldığında haber yönü daha ağır basan bir sosyal medya ağı olarak yaygınlaşıyor.  Uygulama yani söz konusu sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden sürekli gündem takip edilir ve insanlar bu alanda kendi fikir ve düşüncelerini yansıtabiliyor. Yapılan incelemelere göre Twitter kullanımı diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha az tercih edilmektedir. Uygulama her ne kadar az kullanıcı kitlesine sahip olsa da gündem belirleme konusunda oldukça etkilidir.

Diğer uygulamalar ile kıyaslandığında platform güncel bilgiler ve hayatın, dönemin o an içerisinde bulunduğu durumdan haberdar olmamıza imkanı tanıyor. Uygulamanın bu yönde bazı öz eleştiriler yapmasına da ortam hazırlamış durumda.

Bu makalemizde Twitter konu başlıkları sistemi  hakkında birkaç bilgi edineceğiz.

Twitter konu başlıkları sistemi çalışma şekli;

Twitter konu başlıkları sistemi sürekli gündem olan konuları takip etmesini sağlar. Ancak algoritma popüler olan konuyu bir başlık olark belirtip ve bağlığı takip etmenizi sağlar.  Örneğin yaşanan bir doğal afet sonrası kullanıcılar bu konudaki bilgi ve görüşlerini paylaşır ve kısa sürede binlerce bilgi alışverişine sebep olur.

Bu alanda örneğin bir deprem oldu. Uygulama üzerinden deprem konu başlığı seçildi. Ancak siz bu konu başlığını takip ettiniz.  Bu sebepten dolayı zaman tünelinizde deprem ile ilgili yeni başlıkları görebileceksiniz.

Aslında bu durum konuları takip etmesini sağlarken kullanıcılar arasında ki etkileşimin de artmasına ortam hazırlayacaktır.  Genel olarak konu başlıkları özelliği;

*Takip edilen konu başlıkları direkt olarak menüden düzenlenebilecektir.

*Konu başlığı takip edildiğinde ilgili Twitteri zaman tünelinde görünebilecektir.

*Aranılan konular takip edilebilecektir.

Uygulama üzerinde paylaşılan blog yazılarına göre şu an da takip te olan binlerce konu bulunmaktadır. Ayrıca konu seçimlerinin de kullanıcılar göre yapılacağı.  Ve her yerde takip edilebilecek konu başlıklarının yenileneceği de belirtilmektedir. Kullanıcılara göre kişileştirilmiş konu başlıklarının önemli olduğu vurgulanmaktadır.

Bu makalemizde twitter konu başlıkları sistemi hakkında bilgi edindik bu konuda bilgi almak istediğinizde makalemizden destek alabilirsiniz.