Ana Sayfa İnternet Twitter’ da Etkileşim ve Takipçi Artırma Yöntemleri

Twitter’ da Etkileşim ve Takipçi Artırma Yöntemleri

0

En popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Twitter profilinizde etkileşimi artırmak ister misiniz? Twitter etkileşim ve takipçi artırma yöntemleri ile profilinizi hızlıca büyütebilirsiniz. Bu yazımızda paylaşacağımız önerileri yaptığınız zaman sizlerde etkileşim ve takipçilerinizin arttığını göreceksiniz.

1)      Görsel Kullanımına Özen Gösterin

Twitter istatistiklerine göre görselle paylaşılan tweetler görsel olmayanlara oran %150 daha fazla etkileşim ve beğeni alıyor. Bu istatistiklere göre Twitter etkileşim ve takipçi artırmak için görselli tweetler paylaşmalısınız.

2)      Video Kullanımını Sıklaştırın

Video olarak hazırlanan tweetler %28 oranında daha fazla retweet alıyor. Twitter uygulamasında ara sıra tweetlerinizde video paylaşmanız RT almanıza oldukça fayda sağlar.

 

3) Hashtagler Daha İlgi Çekici

Paylaşımlarınızda birden fazla hashtag kullanımı yaptığınız zaman %55 oranında daha fazla etkileşim ve takipçiye neden oluyor. Paylaşımınıza göre yapacağınız hashtag’ler sayesinde daha fazla kişiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Trending Topics bölümünde yer alan hashtag’i kullanmanızı da öneririz. Etkisini sizlerde kısa süre de görebilirsiniz.

4) Tırnak İşareti Kullanmayı Deneyin

Twitter etkileşim artırma yolları arasında alıntı yaparak paylaşılan tweetler daha fazla etkileşim ve retweet alıyor. Sektörünüzle ilgili faydalı bir bilgiyi alıntı işareti ile paylaştığınız zaman kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bu durumda sizin takipçi sayınızın artmasına neden oluyor. Bu yüzden önemli detaylar arasında yer alıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
5) Ünlem İşaretli Tweet Atma

Diğer önemli detaylar arasında yer alan ünlem işaretli tweetler daha fazla ilgi çekmesidir. Kısa başlık atarak sonuna da ünlem işareti koymak kullanıcılarda merak uyandırmaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

6) Başlıklarda Sayı Kullanımı

%17 daha fazla RT alan bu tweetlerin kullanımı da oldukça önemlidir. Konunuzla alakalı olmak şartı ile sizlerde tweetleriniz de sayıları kullanabilirsiniz.

7) Lütfen RT Ricası

“Lütfen RT” kelimesini çok fazla kullanmadan bazı tweetlerde kullanmanız faydalı olacaktır. Uygun tweetlerinizde ara ara kullanarak takipçilerinizin artmasını sağlayabilirsiniz.

 

8) Tweet Uzunluğu Kısalığı

Harf olarak 70-100 arasında olan tweetler RT oranı en fazla olanlar arasında yer alıyor. Son karaktere kadar kullanmanıza gerek olmadığını bilmeniz yeterlidir.

9- Tweet Zamanı

Twitter etkileşim ve takipçi artırma yöntemleri arasında paylaşacağınız tweetlerin zamanı da oldukça önemlidir. En etkili post zamanı ise 13:00-15:00 olarak bilinmektedir. Günler arasında ise pazartesi ve Perşembe arasında yer alan günlerde etkileşim oranı oldukça fazladır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA