TikTok Mesaj Gönderme

Bu yazımızda sizlere TikTok mesaj gönderme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

TikTok’ta, mesajlarınızı saklamak için bir Gelen Kutusu (Inbox) ve ayrıca, anlık mesajlaşma servisi vardır.

TikTok hesabınızdaki akışta paylaşılan bir videoyu özel mesajla (DM) bir TikTok kullanıcısına göndermek için, video oynatma ekranında Paylaş simgesine dokunun.

Ayrıca, TikTok hesabınızda Gelen Kutusu sayfanıza gidip, yeni mesaj yazabilir ve gönderebilirsiniz. Veya mevcut bir mesajı yanıtlayabilirsiniz.

TikTok Mesaj Gönderme

TikTok, kullanıcıların yalnızca kısa metrajlı videolar izleyebileceği bir video paylaşım platformu değildir. Aynı zamanda diğer TikTok kullanıcılarına doğrudan mesaj (DM – Direct Message) göndermesini sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. TikTok mesajları, paylaşılan videoları, emojileri ve videolara verilen tepkileri veya yalnızca normal metin mesajları içerebilir. İster iPhone ister Android cihaz kullanıyor olun, TikTok‘ta, diğer TikTok kullanıcılarına kolayca mesaj gönderebilirsiniz.

Mesajlarınıza, TikTok uygulama ekranın altındaki Gelen Kutusu sekmesine dokunarak erişebilirsiniz. Bu bölümden mesajlarınızı okuyabilir, gönderebilir ve cevaplayabilirsiniz. Ayrıca, TikTok hesabınızın video akışından, paylaşmak istediğiniz videoları mesaj olarak gönderebilirsiniz.

TikTok Videolarını Mesaj Olarak Gönderme

  • TikTok hesabınızda video paylaşım akışınızda paylaşmak istediğiniz bir videoyu bulun. Paylaşmak istediğiniz videoyu bulmak için paylaşım akışınızda gezinebilir veya sayfanın üst kısmındaki Ara (Search) butonunu kullanabilirsiniz.

Mesaj ile paylaşmak istediğini videoyu bulduktan sonra, video oynatma ekranında sağ tarafta yer alan Paylaş (Share) butonuna dokunun.

TikTok Mesaj Gonderme 1
  • Açılan Gönder (Send) penceresinde, videoyu paylaşmak istediğiniz bir TikTok kullanıcısına dokunun. Mesaj göndermek için istediğiniz kadar kişi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz her bir TikTok kullanıcısının profil simgesinin yanında bir onay işareti belirecektir.
  • Mesaj göndereceğiniz kişiyi ya da kişileri seçtikten sonra Bir mesaj yaz (Write a message) menüsüne dokunun. Ve mesaj ile paylaşacağınız videoya eklemek istediğiniz bir mesajı yazın.
  • Göndereceğiniz mesajı oluşturduktan sonra Gönder (Send) butonuna dokunun.
TikTok Mesaj Gonderme 2

TikTok Anlık Mesajlaşma (Sohbet) ile Mesaj Gönderme

Anlık mesajlaşma (sohbet) servisi ile mesaj göndermek için TikTok uygulamasında, ekranın altındaki Gelen Kutusu simgesine dokunun. Ve ardından aşağıdaki adımları uygulayın!

  • Ekranın üst kısmında yer alan Yeni Mesaj (New Message) simgesine dokunun. Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi ya da kişileri seçin. Ardından, Mesaj gönder (Send a message) alanına mesajınızı yazın ve Gönder butonuna dokunun. Bu seçenek, daha önce mesaj atmadığınız bir TikTok kullanıcısı ile yeni bir sohbet başlatmak için uygundur.
  • Mesaj listenizde yer alan bir sohbete dokunun. Ardından, Mesaj gönder (Send a message) alanına bir mesaj yazın ve Gönder (Send) butonuna dokunun. Bu yöntemle, daha önce başlattığınız bir sohbette mesaj gönderip, sohbeti devam ettirirsiniz.
TikTok Mesaj Gonderme 3

Not: Bir sohbetteki, güncel olmayan, eski bir mesajı veya mesajla gönderilen videoyu yanıtlayabilirsiniz. Bunun için mesaja veya videoya basılı tutun. Ardından, ekrana gelen menülerden Yanıtla (Reply) menüsüne veya bir emoji’ye dokunun. Bu yanıt, sohbet akışında alıntı formatı ile görünür.

TikTok Mesaj Gönderme

Bu yazımızda sizlere TikTok mesaj gönderme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konularıyla ilgili teknik destek içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz.