Threads kaldırma adımları

Kullanıcılar yükleme yapmadan önce Threads nasıl kaldırılır? Bilmek istiyor. Bunun nedeni uygulamayı yüklediklerinde memnun kalmama durumuna karşılık önlem almak istemeleri oluyor.

threads aa 2072776
Threads Nasıl Kaldırılır

Threads uygulamasının kaldırılması hakkında bilinmesi gerekenler;

Threads Uygulaması Nasıl Kaldırılır?

Threads mobil cihazlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulamadan kurtulmanın yolu ise uygulamayı kaldırmaktır. Threads’nın kaldırılması için IOS ve Android cihazlarda farklı yol izleniyor.

IOS Cihazlarda Threads Kaldırma

IOS işletim sistemini kullanan tablet veya cep telefonu gibi cihazlara sahip olanlar Threads uygulamasını kullanabiliyor. Bu sistemlerdeki cihazlarda uygulamasının kaldırılması mümkün oluyor.

Threads
Threads Kaldırma

IOS cihazlarda Threads nasıl kaldırılır işlemi ise şu aşamalarla gerçekleştiriliyor;

  • Tablet veya cep telefonlarında Ayarlar bölümüne ulaşılır.
  • Ayarlar bölümünden Threads uygulamasına ulaşılır.
  • Threads uygulaması ayarlarında yer alan Hesap Sil butonuna tıklanır.
  • Tıklama ardından hesap silinmeye başlanır.

Aşamalar tamamlandığından cihaz sahiplerinin Threads kullanmadan önceki günlere dönmeleri sağlanmış oluyor. Kaldırma işlemi esnasında tüm veriler silindiği için cihazın uygulamadan etkilenmesi engelleniyor.

Android Cihazlarda Threads Nasıl Kaldırılır

Threads uygulamasının Android cihazlardan kaldırılması kolay şekilde gerçekleşir. Android işletim sistemlerinin kullanıldığı cihazlarda kaldırma işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak Ayarlar bölümüne girilir. Ayarlar içerisinden Uygulama Yönetimi tıklanır.

Açılan sayfadan Uygulama Listesi tıklanır. Cihazdaki uygulamaların listelendiği bu bölümde Threads seçilir. Threads açıldığından Kaldır butonuna tıklanarak uygulamanın kaldırılması sağlanır.

Threads Instagram’dan Nasıl Kaldırılır?

Threads hesabı oluşturulduğunda instagram profilinde hesap bilgisi yer alır. Bu durum kişiler için rahatsızlık vericidir. Bu nedenle instagram üzerinden Threads’ın kaldırılması istenir. Bunu sağlamak içinse cihazda bulunan uygulamanın kaldırılması gerekir. Uygulama kalktığından instagram bio’dan da hesap linki kalkıyor.

Threads Hesabı Kaldırmak İsteyenler Dikkat

Kullanıcılar açmış oldukları Threads hesabından tamamen kurtulmak isterler. Bunun için uygulamayı kaldırmayı yeterli görmezler. Bu nedenle hesap silme işlemini yapmayı düşünürler. Ancak bu düşüncede olan Threads hesap sahiplerinin dikkatli olmaları gerekir. Çünkü oluşturulan hesabın silinmesi demek instagram hesabına veda etmek demektir.

Threads hesaplarının silinmesini engellemek için instagram bağlantısı önlem olarak belirlenmiştir. Hesaplarını tamamen kapatmak isteyenlerin var olan instagram hesaplarını da kapatmaları şarttır.

Giriş işlemleri için https://www.threads.net/ tıklayınız.

Instagram hesaplarını kaybetmek istemeyenlerin ise Threads profilini dondurmaları mümkündür. Bunun için Threads uygulamasını açarak Ayarlar-Hesap ve son olarak Profil Dondur sekmesine ulaşmaları gerekir. Profil dondurma işlemini onayladıklarında hesaplarını istedikleri sürece kapatabilirler.

Kaldırılan Threads Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Threads hesabını kaldırdığına pişman olan kişiler kaldırılan Threads hesabının kurtarılması yollarını ararlar. Hesabın kurtarılması için uygulamanın yeniden yüklenmesi gerekir. Uygulama yüklendiğinde daha önce açılan hesaba ait bilgilerle giriş yapılır. Böylelikle hesap yeniden aktif hale gelir ve kullanılır.

Threads Nasıl Kaldırılır
Threads Nasıl Kaldırılır Sorusu

Threads hesabı Instagram’la bağlantılı açılmışsa uygulama yüklendikten sonra instagram üzerinden yeniden hesap oluşturma gerçekleştirilir. Bu aşamada takip edilen ve takipçi bilgilerinin silindiği görülür. Bu nedenle hesap kaldırma işlemi yerine profil dondurma işleminin yapılması önerilir. Böylelikle hesap kullanılmak istendiğinde yeniden aktif hale getirilir.

Ayrıca Threads Nedir? Nasıl Kullanılır? makalemizi inceleyebilirsiniz.