Bu hafta, gizlilik odaklı Telegram uygulaması, yöneticilere içeriklerinin nasıl tüketildiği konusunda daha fazla kontrol sağlamak için yeni güvenlik ayarları ve özellikler ekleyerek desteklenen ana platformlarının çoğunda yeni güncellemeler yapıldı.

İçerik oluşturucular artık görüntüleyenlerin grup içeriklerini nasıl kaydettiğini veya ilettiğini daha kolay kontrol edebilir. Ayrıca, bire bir sohbetler için toplu silme seçenekleri eklendi. Sisteme bazı ek özellikler de eklendi.

Yeni özellikler

Windows için Telegram’ın en son sürümündeki yenilikler::

  • İçerik oluşturucular, gruplarının ve kanallarının medya kaydetme, mesajları diğer kullanıcılara iletme ve mesajları harici kişilere iletme yeteneğine sahip olup olmayacağını seçebilir.
  • Bire bir sohbetlerinizde tarihe göre belirli mesajları kolayca bulabilirsiniz.
  • Geri bildiriminizi paylaşın ve sesinizin duyulabilmesi için gruplarda ve kanal yorumlarında sorular sorun.
  • Katıldığınız bir topluluktaki biri sizinle sohbet sistemi aracılığıyla iletişim kurmaya çalıştığında, adı sohbet penceresinin üst kısmında görünür.
  • Yöneticiler artık, bağlı topluluklarına katılmalarına izin verilmeden önce kullanıcıların belirli görevleri tamamlamasını gerektirebilir.

Telegram, gizlilik odaklı bir mesajlaşma hizmeti olarak başladı, ancak o zamandan beri sesli ve görüntülü aramalar, gruplar, genel yayınlar ve canlı akış desteği ile güçlü bir iletişim platformuna dönüştü.