Steam kullanıcıları, steam’e üye olurken veya steam’e giriş yaparken yaşadıkları Steam e-posta adresini doğrulama sorunu ve Çözümü konusunu bu makalede sizler için derledik.

Steam kullanıcıları uygulama veya tarayıcı kullanarak Steam’a kayıt olmak istediklerinde ya da giriş yapmaya çalıştıklarında Steam’den E-posta Almıyor hatası karşılarına çıkabiliyor. Şayet Steam E-posta Adresini Doğrulayama Sorunu ve Çözümü konusunu arıyorsanız aşağıdaki adımları gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Steam’den E-Posta alamıyorsanız bunun nedenlerinden biri, mail kutunuzun spam klasörüne düşmesi ile alakalı olabilir. Spam klasöründeki dosyalar birincil olarak ekrana gelmeyeceği için ve mail gönderimlerini birincil sırada göremezsiniz. Bu işlem için Spam klasörünü kontrol etmemiz gerekir.

Diğer nedenlerden birisi ise, önbellek hatalarıdır. Önbellek dosyalarının hatalı şekilde çalışması, bazı fonksiyonların çalışmasını engeller. Tabii ki tek sorun bu nedenler değildir. Pek çok sebepten dolayı böyle bir hata yaşayabilirsiniz. Bunun için sizlere birkaç ek tavsiye vereceğiz.

steam e posta doğrulanamadi 1
Steam e-posta adresini doğrulama sorunu

Steam E-posta Adresini Doğrulayama Sorunu ve Çözümü

Ortaya çıkan bu sorunu çözmemiz için aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

1-) E-Posta Adresi Kontrolü

Giriş yaparken veya kayıt olurken E-Posta adresini kontrol etmeniz gerekir. E-Posta adresiniz hatalı bir şekilde yazılırsa böyle bir problem ortaya çıkar. Bundan dolayı kayıt olurken veya Steam’e giriş yaparken E-Posta adresinizi kontrol etmelisiniz.

Diğer nedenlerden biri de açmış olduğunuz mail hesabıdır. Açmış olduğunuz mail hesabı Steam üzerindeki mail hesabı ile uyuşmuyorsa böyle bir sorun yaşanır. Bu yüzden giriş yaptığınız mail adresini kontrol etmeniz gerekir.

2-) Spam Klasörünü Kontrolü

Mail kutunuzda yer alan birçok mail gönderimleri kullanıcının rahatsız olmaması adına mail hesabının algoritması aracılığıyla spam klasörüne taşınabiliyor.

Spam klasörüne taşınan mail’lar birincil olarak kullanıcıya gösterilmez. Bu yüzden Spam klasörününü kontrol ediniz.

3-) Steam Programını Yönetici Olarak Çalıştırma

Steam programı aracılığıyla kayıt veya giriş işlemini sağlıyorsanız Steam uygulamasını görev yöneticisi üzerinden tamamen kapatarak yönetici olarak açın ve sorunu kontrol edin. Bu adım her ne kadar basit bir çözüm alternatifi olarak gözüksede birçok hata bu yöntemle ortadan kalkabilir.

okumaya devam edin: Steam Oyun Gizleme

4-) Steam Önbelleğini Temizleme

Steam önbelleğinde yaşanan bir şişme, buna benzer çeşitli problemlerle karşılaşmamıza sebep olabilir. Bundan dolayı Steam önbelleğini temizlemek sorunu çözebilir. Steam önbelleğini temizleme işlemleri için alttaki adımları takip ediniz.

  • Öncelikle arka plandaki Steam programını görev yöneticisi üzerinden tamamen kapatın.
  • Başlat ekranına “%localappdata%” yazın.
  • Açılan ekranda yer alan Steam klasörünü tamamen silin.

Bu işlemlerin ardından Steam uygulamasını yönetici olarak çalıştırın ve sorunu gözlemleyin.

5-) Steam Tarayıcı Önbellek Temizliği

Steam uygulamasının geçici önbelleğinde yer alan dosyalar sorunlu veya hatalı durumda ise bu tür sorunlar oluşur. Bu sorunu çözmek için tarayıcı önbelleğini tamamen silerek sorunu çözebiliriz.

  • Öncelikle Steam sayfasını açın.
  • Bu sayfaya sağ tıklayarak İncele‘ye basın.
  • Gelen panelde Uygulama‘yı tuşlayın.
  • Sonrasında sol tarafta yer alan Depolama‘yı seçin.
  • Son olarak bu ekranda sağ kısımda yer alan paneli aşağı çekerek Site Verilerini Temizle deyin ve işlemi bitirin.

İşlemlerin ardından sayfayı yeniden açarak durumu kontrol edin.

6-) Farklı Tarayıcı Kullanımı

Tarayıcı üzerinden bu tür bir sorun yaşıyorsanız farklı bir tarayıcı kullanarak durumu değerlendirebilirsiniz. Bu adımda Opera, Microsoft Edge, Firefox gibi tarayıcılar kullanılabilirsiniz.