Bu yazımızda Spotify hesabının Facebook hesabı ile bağlantısı nasıl iptal edilir konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Spotify ve Facebook hesaplarınızı bağlayabilir ve Facebook hesabınızda, Spotify uygulaması aracılığı ile daha hızlı arkadaş bulmak gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Ancak, Spotify ve Facebook hesaplarınızın artık bağlı olmasını ve senkronize edilmesini istemiyorsanız; Facebook‘u kullanarak hesaplarınızın bağlantısını kolayca kaldırabilirsiniz.

İşte, Spotify hesabınızın Facebook hesabınızla bağlantısını iptal etmek için yapmanız gerekenler!

Spotify Hesabının, Facebook Hesabıyla Bağlantısını Kaldırma

  • Mac veya Windows bilgisayarınızda bir tarayıcı açın ve Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Sayfanın sağ-üst köşesinde, (küçük ok) simgesini tıklayın; ve açılan menü listesinde Ayarlar (Settings) menüsüne tıklayın.

Spotify Hesabinin Facebook Hesabi ile Baglantisi Nasil Iptal Edilir 1

11858 teknik destek
  • Açılan sayfada sol taraftaki menü listesinde Uygulamalar ve Web Siteleri (Apps and Websites) menüsüne tıklayın.
  • Gelen sayfada Spotify uygulamasının yanındaki onay kutucuğunu işaretleyin ve ardından, Kaldır (Remove) butonuna tıklayın.

Spotify Hesabinin Facebook Hesabi ile Baglantisi Nasil Iptal Edilir 2

  • Kaldır (Remove) butonuna tıkladıktan sonra, Spotify hesabınızı Facebook hesabınızdan kaldırmanın; Facebook hesabınızı ve hesap etkinliğinizi silebileceği konusunda sizi uyaran bir bilgilendirme penceresi göreceksiniz. Spotify hesabınızla ilgili Facebook‘taki gönderileri de kaldırmak istiyorsanız; Spotify’ın zaman tünelinizde yayınladığı gönderileri, videoları veya etkinlikleri sil (Delete posts, videos or events Spotify posted on your timeline) seçeneğinin yanındaki onay kutucuğunu işaretleyin ve daha sonra Remove butonuna tıklayın.

Spotify Hesabinin Facebook Hesabi ile Baglantisi Nasil Iptal Edilir 3

Spotify hesabınızı, Facebook hesabınızdan başarıyla kaldırdığınızı belirten bir bilgilendirme penceresi göreceksiniz ve böylece işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Bu yazımızda Spotify hesabının Facebook hesabı ile bağlantısı nasıl iptal edilir; konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi verdik.

Konu hakkındaki sorularınızı ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi; hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı ileterek; sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşması için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz; ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.