Spotify Çalma Listesine Şarkı Ekleme
Spotify Çalma Listesine Şarkı Ekleme

Bu yazımızda sizlere Spotify çalma listesine şarkı ekleme konusu ve işlem adımları ile ilgili bilgi vereceğiz.

Spotify’daki çalma listeleri, kolay erişilebilir bir şekilde düzenlenmiş çeşitli kategorideki şarkıların bir birleşiminden oluşan gruplandırılmış müzik ve şarkılardır. Spotify, çalma listelerini kullanarak müzik indirmenize olanak sağlar ve bu çalma listelerine aynı anda 10.000 adet şarkı veya müzik ekleyebilirsiniz. Herhangi bir tür veya kategoride çalma listesi oluşturabilmek için, Spotify‘da şarkıları çalma listesine nasıl ekleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Android veya iPhone telefonda Spotify çalma listesine şarkı veya müzik eklemek için öncelikle mobil uygulamada eklemek istediğiniz şarkıyı bulun. Ardından, ⋮ (üç nokta) simgesine dokunun ve açılan menü listesinde Çalma listesine ekle (Add to playlist) seçeneğine dokunun.

Spotify masaüstü uygulaması veya web tarayıcı ile Spotify web sitesi üzerinden çalma listesine şarkı eklemek için, öncelikle eklemek istediğiniz şarkıyı bulun. Ardından, şarkının üzerine sağ tıklayın ve daha sonra, açılan menü listesinde Çalma listesine ekle (Add to playlist) menüsüne tıklayın.

Spotify’daki çalma listeleri, Spotify kullanıcıları için her duruma, vakte ve zamana uygun bir müzik listesi oluşturma imkanı sağlar. İşe giderken, yeri bir güne başlatmak için biraz enerji veren bir çalma listesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ya da spor veya egzersizde ağırlık kaldırırken, sizi uyku tutmayacak bir müzik dinlemek istersiniz.

İşte, her vakte ve zamana uygun müzikler çalma listelerine müzik veya şarkı eklemek için bilmeniz ve yapmanız gerekenler!

Spotify Çalma Listesine Şarkı Ekleme

Android ve iPhone Telefonda Spotify Çalma Listesine Şarkı Ekleme

iPhone ve Android telefonda Spotifiy çalma listenize şarkı eklemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Öncelikle iPhone veya Android telefonunuzda Spotify uygulamasını açın ve ardından, çalma listenize eklemek istediğiniz şarkıyı bulun.
  • Çalma listesine eklemek istediğiniz şarkıya ait seçenekleri açmak için şarkının sağ tarafında yer ala ⋮ (üç nokta) menüsüne dokunun.
  • Açılan menü listesinde Çalma listesine ekle (Add to Playlist) menüsüne dokunun ve ardından, şarkıyı eklemek istediğiniz çalma listesini seçin.
Spotify Çalma Listesine Şarkı Ekleme
Spotify Çalma Listesine Şarkı Ekleme iPhone Android

Spotify Masaüstü Uygulaması ve Spotify Web Sitesi Üzerinden Çalma Listesine Şarkı Ekleme

Spotify masaüstü uygulaması ile bir çalma listesine şarkı ekleme işlemi, Spotify web sitesi üzerinden yapılan işlem ile benzerdir.

  • İlk olarak Spotify masaüstü uygulamasını açın veya bir tarayıcı ile Spotify web sitesine gidin ve Spotify hesabınıza giriş yapın. Daha sonra, çalma listenize eklemek istediğiniz şarkıya gidin.
  • Şarkının üzerine mouse imlecini getirin ve sağ tıklayın.
  • Açılan menü listesinde Çalma listesine ekle (Add to playlist) seçeneğine tıklayın. Seçtiğiniz şarkıyı ekleyebileceğiniz tüm çalma listeleriniz sağ tarafta görünecek. Ekranın sağ tarafında gösterilen çalma listelerinden, şarkıyı eklemek istediğiniz çalma listesini seçebilirsiniz.
Spotify Çalma Listesine Şarkı Ekleme
Spotify Çalma Listesine Şarkı Ekleme Windows

Bu yazımızda sizlere Spotify çalma listesine şarkı ekleme konusu ve işlem adımları ile ilgili bilgi verdik. Spotify çalma listesine şarkı ekleme konusu ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Yazımızın konusu bağlamında Spotify Çalma Listesi Birleştirme makalemize göz atabilirsiniz.