Ana Sayfa Uygulama Sosyal Medyada Videolar Oluşturabileceğiniz Uygulamalar

Sosyal Medyada Videolar Oluşturabileceğiniz Uygulamalar

0

Video çekmek birçok kişi için eğlenceli aktivitelerden biri. Artık video yapma da eskisi kadar zor ve uğraştırıcı değil. Kullandığımız akıllı telefonlar sayesinde çok kolay bir şekilde video çekebilir ve bunları telefon üzerinden düzenleyebilirsiniz. Sosyal medyada görüp, çoğun zaman özendiğiniz birçok videoyu, mobil uygulamalar sayesinde sizlerin de hazırlayabilmeniz için birkaç uygulamayı yazımızda sizinle paylaşacağız.

Yeni bir iPad veya iPhone aldığınızda Apple Clips uygulamasının cihazınızda yüklü olduğunu bilirsiniz. Apple tarafından birkaç yıl önce çıkarılan bu uygulama, sosyal medyada paylaşmak için kısa videolar oluşturmanızda işinize yarayacağını düşünüyoruz. Clips, bahsedeceğimiz diğer uygulamalara göre oldukça basit kullanım sağlamaktadır. Ayrıca hem video çekip hem de video düzenleme yapabilirsiniz. Yani uygulama ikisini aynı anda yapabilme imkanı sağlıyor. İsterseniz galerinizden seçtiğiniz videolarla da uygulama üzerinden klip oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda animoji ve memojilerden de yararlanabilirsiniz. Çıkartmalar, emojiler, filtreler ve daha fazla özellik ile videolarınıza renk katabilirsiniz. Clips’in bir diğer özelliği ise kendinizi 360 derece sahnelere yerleştirebiliyorsunuz. Uygulamanın ücretsiz olduğunu ancak sadece iOS işletim sisteminde bulunduğunu da belirtelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Fotoğraf düzenlemek için kullanılan popüler uygulamalar arasında olan VSCO, video düzenlemek için de kullanılabilirsiniz. Videolarınızın ince ayarlarını yani ışık, kontrast, sıcaklık, doygunluk gibi ayarları bu uygulama sayesinde ayarlayabiliyorsiniz. Ayrıca, renklerle oynayabilir ve bu sayede videonuzun kalitesini artırabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak App Store ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Videolarınızı düzenleyebileceğiniz uygulamalardan bir diğeri ise GoPro’nun sağlamış olduğu Quik uygulaması. GoPro veya telefonunuzun galeri bölümünden seçtiğiniz fotoğraflarla etkileyici videolar hazırlayabilirsiniz. Ayrıca çeşitli filtreleri GoPro videolarınızda kullanabilirsiniz. 26 farklı video stili ile videolarınızı daha efektif hale getirebilirsiniz. Özellikleri arasında videoyu hızlandırma, yavaşlatma, kırpma, döndürme ve yakınlaştırma da mevcut. Uygulama ücretsiz ve hem iOS hem de Android için sunuluyor.

Videolarınızı birleştirip birden fazla video klibi hazırlayabileceğiniz bir diğer uygulama olan Vidlab uygulamasını kullanmak oldukça kolay. Uygulamanın özellikleri arasında videoya metin yazısı ekleme, arka plana müzik ekleme, ses efektleri ve çizimler ekleme gibi birçok özellik bulunuyor. Oluşturduğunuz videonun üzerinde düzenlemeler yapabilir, aynı zamanda video kolajları da hazırlayabilirsiniz. Uygulama App Store’da bulunuyor ve ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Fakat kullanırken bazı işlevlerin ücretli olduğunu da söyleyelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA