Günümüz zamanında çoğu insan sosyal medya kullanıyor. Bu insanların bir kısmı bu sosyal medyaların üzerinden para kazanabiliyor. Bu yazıda sosyal medya üzerinden nasıl para kazanabileceğimize değineceğim. Sosyal para üzerinden nasıl para kazanabileceğimizi anlatacağım.

sosyal medya para kazanmak.1

Sosyal medya üzerinde bir sürü sayıda çeşit çeşitce para kazanma yolu bulunuyor. Youtube, Tiktok, İnstagram, Twitter… Bu platformlar üzerinden para kazanmamız mümkün. Elbette tahmin edeceğiniz üzere en hızlı ve en kolay para kazanabileceğimiz platform Youtube olarak karşımıza çıkıyor. O halde ilk Youtube üzerinden başlayabiliriz.

  1. Youtube üzerinden para kazanmak oldukça kolaydır. Youtube üzerinde kanalınızı kurduktan sonra videolar atmaya başlayarak kanalınızı geliştirdikten sonra belli şartları sağladıktan sonra her videonuz için para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube’un para kazanmanızı açması için iki önemli kuralı vardır. İlk olarak kanalınızın 1000 aboneye ulaşmış olması gerekir. Bunun yanında kanalınızın toplam 4000 saat izlenme süresi alması gerekir. Her ne kadar bunu yapmak. Kolay ve zaman alır gibi görünse de. Pes etmediğiniz sürece en kısa sürede Youtube üzerinden para kazanacağınızı unutmayın. Youtube’da para kazanmanın püf noktası pes etmemektir. Pes ettiğiniz zaman Youtube üzerinden para kazanmayı reddetmiş olursunuz. Youtube’da para kazanmak istiyorsanız disiplinli bir şekilde Youtube’a video yüklemeniz gerekir. Disiplinli bir şekilde video atmanız durumunda kanalınıza gelen aboneler ve izlenme süreleri ile birlikte kısa bir sürede para kazanmanızı etkinleştirmiş olacaksınız. Videolarınızın iyi izlenmesini istiyorsanız videolarınızın konusunu tutacak başlıklar olarak belirlemelisiniz.

  2. Youtube’dan sonra en kolay para kazanabileceğiniz sosyal medya adresi elbette Tiktok olacaktır. Tiktok’ta da Youtube’da olduğu gibi sabretmek gerekir. Çünkü bu iş zaman alan bir iştir. Bu her şeyde genel olarak böyledir aslında. Tiktok’ta tutacağını düşündüğünüz videolar ekleyin. Trend olan konular üzerinden yüklemeler yapın. Trend olan konular üzerinden videolar üretmeniz anlık olarak daha fazla takipçi almanızı sağlayacaktır. Tiktok’ta hesabınız 1000 takipçi olduktan sonra canlı yayınlar açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.
  3. Tiktok’tan sonra daha hızlı ve daha kolay kazanabileceğiniz bir diğer adres İnstagram olacaktır. İnstagram para kazanmak oldukça zordur. Eğer bir şeyin ticaretini yapıyorsanız. Bu şekilde para kazanmak pek zor sayılmaz. Ancak eğer İnstagram üzerinden içerikler üretip, takipçi sayınızı insanların size sponsor olacağı bir seviyeye çıkartmak istiyorsanız işte bu durum oldukça zor bir iş olarak karşınıza çıkacaktır. İnstagram üzerinde sponsor elde etmeniz için belli bir kitleye sahip olmanız gerekir. Sponsorluklar almaya başladıktan sonra önünüz tamamen açılacaktır ve artık para kazanmanız gitgide artacaktır. Burada en zor kısım işin başıdır. İşin başında pes etmeyip, içerikler yükleyip kendi hesabınızın takipçisini belli bir seviyeye çıkartmanız gerekir. Ancak her şeyde olduğu gibi hiçbir zaman için pes etmeyin. Unutmayın ki pes etmediğiniz sürece istediğiniz her yolla para kazanabilirsiniz.
  4. İnstagram’dan sonra bahsetmek isteyeceğim bir diğer sosyal medya adresi Twitter olacak. Twitter’da yapılması gereken durumda İnstagram’daki gibi diyebiliriz. Twitter üzerinden para kazanabilmek için. Twitter üzerinde sponsor elde etmemiz gerekir. Bunun içinde aynı İnstagramda olduğu gibi belli bir kitleye sahip olmamız gerekir. Elbet Twitter’da hesap geliştirmek kolay değildir. Ama hiçbir zaman hesabınızı geliştirmek için pes etmeyin.

Özet:

Bu makalede, sosyal medya üzerinden nasıl para kazanabileceğimizi 4 farklı sosyal medya adresini tanıtarak anlattım. Sosyal medya üzerinden. Para kazanmak için hiçbir zaman pes etmeyeceksiniz. En kolay ve en hızlı para kazanacağınız sosyal medya adresinin Youtube olduğunu unutmayın.