Sony Bravia Disney+ hatası

Sony Bravia Disney+ hatasının ana nedenleri nelerdir? Sony Bravia Disney Plus hata kodu 83 uyarısı ne anlama gelmektedir ve sorunun çözümüne yönelik adımlar bu içerikte.

Disney Plus, Disney, Marvel, Star Wars ve National Geographic gibi farklı eğlence stüdyolarından içerik içeren kapsamlı bir video kitaplığına sahip popüler bir akış uygulamasıdır.

Disney Plus, 4K kalitesine kadar video akışı yapmanızı sağlar. Uygulamadaki içeriğe erişmek için bir Disney+ aboneliği almanız gerekir. Disney Plus, Samsung Smart TV, LG Smart TV, Sony Smart TV vb. farklı Smart TV’lerle uyumludur.

Sony TV kullanıcısıysanız Disney Plus uygulamasını doğrudan Play Store’dan yükleyebilirsiniz. Disney Plus, oyuncularla desteklenen bir uygulamadır. Böylece Disney+ videolarını Sony Smart TV’de de yayınlayabilirsiniz.

Sony Android TV’de Disney Plus Nasıl Alınır?

Şimdi ilk olarak Sony Android TV’nizi açın ve ana ekrandaki Uygulamalar simgesine dokunun.

Şimdi ilk olarak Sony Android TV'nizi açın

Daha sonra Google Play store aratalım.

Bir sonraki adımda Ara simgesine dokunun ve ekran klavyesini kullanarak Disney+ yazın.

Arama sonuçlarından Disney+ uygulamasını seçtikten sonra devam edelim.

Uygulama bilgi sayfasındaki Yükle düğmesine basın . Şimdi, Disney+ uygulaması Sony Android TV’nize yüklenecek. Sony Bravia Disney+ hatası, hata kodu 83 ile ilgili tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Sony Google TV’de Disney Plus Nasıl İndirilir?

İlk aşamada Google Tv’yi açıyoruz. Home tuşu üzerinden arama alanına gidiyoruz. Sonrasında arama alanına Disney Plus yazıp aratıyoruz.

Sony Google TV'de Disney Plus Nasıl İndirilir

Uygulamalar sekmesinde Disney plus üzerine gelip yükle butonuna tıklayalım. Yükleme sonrasın uygulamayı açarak bilgilerimizi girip izlemeye geçebiliriz.

Disney Plus, Sony Smart TV’de Çalışmıyor

Bazen Disney Plus uygulaması düzgün çalışmaz ve yükleme veya hata kodu ekranını görüntüler. Bu sorunlarla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki düzeltmelere bakın. Sony Smart TV’yi güçlü bir internet bağlantısına bağlayın.

Birkaç dakika sonra Disney Plus uygulamasını kapatın ve yeniden açın. Disney+ uygulama önbelleğini temizleyin ve Sony Smart TV’nizi yeniden başlatın. Sony TV’yi ve Disney Plus uygulamasını güncelleyin.

Disney Plus uygulamasını Sony TV’den silin ve yeniden yükleyin.

sony disney
Sony Bravia Disney+ hatası sizde de çıktı mı?

Son zamanlarda Disney plus 2.16 sürümü ile ilgili genel bir arıza bulunmaktadır. Karşılaştığınız hata Disney plus hata kodu 83 uyarısı ise ilk olarak Disney plus müşteri hizmetlerini aramanızı rica ederiz.

Sürüm güncellemeleri sonrası birçok problem olabilmektedir, Sony Bravia televizyonunuzun güncellemelerini de almayı ihmal etmeyin.

Sony Bravia Disney+ hatası nedir yanıtladığımızı umuyoruz.

Sonraki: Disney Plus nedir?