Ana Sayfa Haberler Snapchat’te En İyi Arkadaş Listenizden Birini Nasıl Çıkarırsınız?

Snapchat’te En İyi Arkadaş Listenizden Birini Nasıl Çıkarırsınız?

137
0

İşte Snapchat’te En İyi Arkadaş özelliği hakkında bilmeniz gereken her şey, birisini bundan nasıl kurtaracağınız da dahil.

Snapchat, 13 ila 25 yaş arasındaki birçok insanın sosyal medya platformudur. Arkadaşlarını birbirleriyle iletişim halinde tutmayı amaçlar. Bu nedenle, uygulama Gönder işlevinde kişilerinizi listeler ve en üstte “En İyi Arkadaşlarınızı” bulacaksınız.Peki En İyi Arkadaşlar Snapchat’te ne anlama geliyor? Kiminle arkadaş olduğunu başka biri görebilir mi? Ve Snapchat’teki En İyi Arkadaşlar listenizden birini nasıl çıkarabilirsiniz?

Snapchat’in “En İyi Arkadaş” Nasıl Çalışır?

Snapchat’teki En İyi Arkadaşlar listeniz, en sık sohbet ettiğiniz kişilerin kaydını tutar. Ana arkadaş listenizin en üstünde görünür ve yeni bir Snap gönderirken bu kullanıcıları daha erişilebilir hale getirir.

Peki Snapchat, En İyi Arkadaşlarınızın kim olduğunu nasıl hesaplıyor? Oldukça basit.

Her kullanıcının, katıldığından beri gönderilen ve alınan toplam Snap sayısının bir ölçüsü olan bir Snap Puanı olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Benzer bir puan, siz ve arkadaşlarınız arasındaki bireysel konuşmalara atanır. Belirli bir kişiyle ne kadar çok sohbet ederseniz, arkadaşlık puanınız o kadar yüksek olur.

En İyi Arkadaşlar listenizi belirlemek için Snapchat bu puanları analiz eder ve en çok sohbet ettiğiniz arkadaşlarınızı arkadaşlık puanınıza göre listeler.

Snapchat’in “Arkadaş Emojisi” Ne Anlama Geliyor?

Snapchat'te En İyi Arkadaş

Snapchat’te En İyi Arkadaşlarınızın kim olduğunu nasıl anlarsınız? Gönderilen kişi ekranınızın üst kısmında görünür. Ayrıca profilinize de tıklayabilirsiniz (arayüzünüzün sol üst köşesindeki daire), ardından Arkadaşlarım ve En İyi Arkadaşlarınız en üstte listelenir. Geri kalanlar alfabetik olarak listelenmiştir.

Sohbet ekranınızı kaydırdığınızda, kişilerinizin emojilerin yanında listelendiğini göreceksiniz. Bunlar En İyi Arkadaşlarınızı da gösterir.

İşte bunlardan bazılarının anlamı:

  • Bebek: Yakın zamanda arkadaş oldunuz.
  • Çifte pembe kalp: Bu senin 1 numaralı En İyi Arkadaşın; ayrıca en az iki aydır onların 1 numaralı En İyi Arkadaşısın.
  • Kırmızı kalp: İki haftadır birbirinizin 1 numaralı En İyi Arkadaşısınız.
  • Altın kalp: İki haftadan daha kısa bir süre için de olsa birbirinizin 1 numaralı En İyi Arkadaşısınız.
  • Gülümseme: Onlar senin 1 numaralı En İyi Arkadaşın olmasalar da En İyi Arkadaşlarından biri.
  • Sırıtan Gülen Yüz: Sen onların En İyi Arkadaşlarından birisin ama onlar senin değil. Bu, size çok fazla Snap gönderdikleri anlamına gelir, ancak iyiliğin karşılığını vermeye pek hevesli değilsiniz.
  • Güneş Gözlüğüyle Gülen Yüz: Ortak bir En İyi Arkadaşı paylaşıyorsunuz.
  • Yüzünü Asan Yüz: İkiniz de 1 numaralı En İyi Arkadaşı paylaşıyorsunuz.
  • Ateş: Bu, birbirinize çektiğiniz ardışık günlerin sayısıyla birlikte bir “Snapstreak” üzerindeyken görünür.

Emojiler, Snap’ler ve Sohbetler’deki kişiler tarafından da kullanır. Hizmeti kullanıyorsanız, sohbetlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için emojilerin anlamlarını anlamanız gerekir.

Snapchat’teki En İyi Arkadaşlar: Sorularınız Cevaplandı

Birini En İyi Arkadaşlar listenizden nasıl çıkaracağınızı göstermeden önce, bu özellikle ilgili olabilecek bazı soruları ele alalım.

Diğer Kullanıcılar Snapchat’te En İyi Arkadaş Listenizi Görebilir mi?

Gizlilik konusunda endişeleriniz var ve En İyi Arkadaşlar’ı Snapchat’te nasıl gizleyeceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Ancak endişelenmeyin: Uygulamada başka hiç kimse kiminle arkadaş olduğunuzu göremez.

Dikkat: Güneş Gözlüklü Gülen Yüz simgesi gibi bazı emojiler hala paylaşılan En İyi Arkadaşlar’ı gösterir.

Birisi Snapchat’te En İyi Arkadaşınızsa, Siz Onların Mısınız?

Birisi En İyi Arkadaşınızsa, bu mutlaka onun da En İyi Arkadaşlarından biri olduğunuz anlamına gelmez. Her şey gördüğünüz emojiye bağlı.

Peki nasıl anlatabilirsin? Kalp emojilerinden herhangi birini görmek iyiye işarettir. Çifte Pembe, Kırmızı ve Altın Kalplerin tümü, birbirinizin Snapchat’te En İyi Arkadaşı olduğunuz anlamına gelir ve yalnızca ne kadar süre muhafaza edildiğine bağlı olarak farklılık gösterir. Basit Gülümseme emojisi, kişinin En İyi Arkadaşlarınızdan biri olduğu, ancak 1 numaralı En İyi Arkadaşınız olmadığı anlamına gelir. Roller tersine çevrilirse bu doğru olur; benzer şekilde, Sırıtan Gülen Yüz.

Sonuçta, bu endişelenmen gereken bir şey değil. Onlara Anlık Görüntüler ve Sohbetler göndermekten keyif aldığınız ve onlar da minnettar oldukları sürece, eğlenmeye devam edin. Belirli bir anda Snapchat’te daha fazla sohbet edebilecekleri başka insanlar olup olmaması önemli değil.

Snapchat’te Kaç En İyi Arkadaşınız Olur?

En fazla sekiz Snapchat’te En İyi Arkadaş olur.

Bazılarında sadece bir veya iki tane var. Diğerleri o kadar çok insanla konuşuyor ki, En İyi Arkadaşlar emojileri her gün kişiler arasında geçiş yapıyor.

Snapchat’te Birini Nasıl En İyi Arkadaşınız Yapabilirsiniz?

Birini özellikle En İyi Arkadaşınız olarak “ayarlayamazsınız”. Snapchat’in algoritması, en çok kiminle konuştuğunuzu analiz ederek çalışır.

Birinin Snapchat’te En İyi Arkadaş ‘ınız olmasını istiyorsanız, onlara çok sayıda Snap ve Sohbet gönderin! Tabii ki, bu duygunun karşılıklı olduğundan emin olmalısınız – eğer sadece onları kızdıracaksa, birini Snaps ile bombalamanın pek bir anlamı yoktur.

Ve bir kullanıcı En İyi Arkadaşınız olsa da, bu onların mutlaka sizin olduğunuz anlamına gelmez.

Snapchat En İyi Arkadaşlar Nasıl Kaldırılır

Unutma, en iyi arkadaşlarının kim olduğunu sadece sen görebilirsin.

Bununla birlikte, yine de En İyi Arkadaşları Snapchat’inizden kaldırmak isteyebilirsiniz. Ancak onlarla ne sıklıkta Snap yaptığınıza veya Sohbet ettiğinize bağlıdır. Eskiden birini engelleyip sonra tekrar ekleyebiliyordunuz ama bu yöntem artık çalışmıyor.

Üç seçeneğiniz var.

Snapchat’te Arkadaşlar Nasıl Silinir

Birincisi, o arkadaşı tamamen kaldırmak. Bunun nedeni bir ayrılıkdır ve platformu her açtığınızda bunların hatırlatılmasını istemezsiniz.

Kamera arayüzünüzün solundaki Sohbet işlevine kaydırın, ardından çıkarmak istediğiniz kişinin Bitmoji’sine veya profil simgesine dokunun. Ardından, ekranınızın sağ üst köşesindeki dikey üç noktaya tıklayın ve Arkadaşı Kaldır’a veya Engelle’ye dokunun.

Arkadaşı Kaldır geçici bir seçenektir: Geri alınması kolaydır ve yine de size mesaj gönderebilirler. Blok daha kalıcıdır. Bu seçenek, onları En İyi Arkadaşlar listenizden ve genel olarak uygulamadan kaldırır. Bu kullanıcı artık Snap Puanınızı göremeyecek, bu nedenle kaldırıldığını varsayabilir veya hatta onları engellediğinizi tahmin eder.

Snapchat’te En İyi Arkadaşlarından Nasıl Kurtulursun?

Bu yöntem ideal değil, ancak Snapchat, kullanıcıları engellemenize ve ardından tekrar eklemenize izin veren boşluğu kaldırdığından, birini engellemeden En İyi Arkadaşlar listenizden çıkarmanın tek yollarından biridir. Algoritmayı kendi avantajınıza kullanmalısınız.

Nasıl? Artık En İyi Arkadaş olarak listelenmesini istemediğiniz kişiye daha az Snap ve Sohbet göndermeniz gerekiyor. Başka birine öncelik verin.

Peki En İyi Arkadaş emojileri Snapchat’te ne kadar sürüyor? Bu, büyük ölçüde kaç kişiniz olduğuna ve kaç kişiyle sık konuştuğunuza bağlıdır.

Snapchat’te çok az kişi tanıyorsanız, bir Snap göndermek, onların anında En İyi Arkadaşınız olacağı anlamına gelebilir. Çok sayıda insan tanıyorsanız ve devam eden çok sayıda Snapstreak’iniz varsa, muhtemelen birçok En İyi Arkadaşınız olacaktır.

Snapchat’te En İyi Arkadaş’lar Nasıl Gizlenir

Üçüncü seçenek, En İyi Arkadaşlarınızın kim olduğunu gizler.

Diyelim ki tanıdığınız biri sık sık akıllı telefonunuzu kontrol ediyor ve düzenli olarak kiminle iletişim halinde olduğunuzu bilmek istiyor. Gerçekten daha iyi güvenlik uygulamalısınız, ancak belki de birini telefonunuzdan tamamen kilitlemek istemezsiniz.

En İyi Arkadaşlar’ı Gönder ekranında gizlemek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak bunu Sohbet ekranında maskeleyebilirsiniz (daha hızlı ve daha kolay olduğu için başka birinin kontrol etmesi daha olasıdır).

İlgili emojiyi değiştirerek En İyi Arkadaşlarınızın kim olduğunu gizleyebilirsiniz.

Profilinizi açın ve sağ üstteki dişli çark simgesini tıklayın. iOS kullanıcıları, Yönet > Arkadaş Emojileri’ne gitmeli ve ardından değiştirmek istediğiniz alanı tıklamalıdır. Bunlara Süper BFF, BFF, Besties ve BF’ler dahildir. İki alan aynı alanı paylaşmadığı sürece emojiyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Android kullanıcıları , dişli çark simgesini tıkladıktan sonra da bulunan Emojileri Özelleştir’i tıklayarak bunu yapabilir.

Snapchat’in En İyi Arkadaşları Hakkında Endişelenme

Snapchat’te birinin En İyi Arkadaşı olmadığınızı bilmek sizi endişelendirmemeli.

Belki uygulamada yeterince konuşmuyorsun ama bu gerçek hayatta iyi arkadaş olmadığınız anlamına gelmiyor. Sonuçta Snapchat’in En İyi Arkadaşlar özelliği SMS, mesajlaşma platformları veya yüz yüze konuşmaları hesaba katmaz.

Son Güncelleme 14 Mart 2022 Yazar Pınar Güldökmez