Snapchat, “güvenlik nedenleriyle” kullanıcı adınızı değiştirmenize izin vermez, ancak geçici çözümler vardır. Snapchat kullanıcı adınızı nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Sinir bozucu bir şekilde, Snapchat kullanıcı adınızı değiştirmenize izin vermiyor. Hesabınızı ilk kez oluşturduğunuzda, seçtiğiniz adla kalıcı olarak takılı kalırsınız.

Resmi olarak Snapchat, kısıtlamalar için “güvenlik nedenlerinden” bahsediyor. Açıkçası, kötü bir tasarım durumu olması daha olası.

Ne olursa olsun, hala birkaç geçici çözüm var. Öyleyse çaresizseniz, Snapchat kullanıcı adınızı nasıl değiştireceğinize dair bu iki yöntemi inceleyin …

1. Yeni Bir Hesap Oluşturarak Snapchat Kullanıcı Adınızı Değiştirin

Yeni bir Snapchat kullanıcı adı istiyorsanız, Snapchat tarafından önerilen tek yöntem Snapchat hesabınızı silmek ve yeni bir tane oluşturmaktır. Snapchat’in kullanıcılar için mücadele ettiği göz önüne alındığında, insanlara hesaplarını silmelerini önermek aceleci görünüyor.

Bununla birlikte, buradaki geçici çözüm, Snapchat arkadaşlarınızı yeni hesabınıza aktarabilmenizdir, böylece sıfırdan başlamanıza gerek kalmaz.

Not:  Hesabınızı oluştururken neyi seçtiğinizden emin değilseniz sol üst köşedeki profil simgenize dokunarak Snapchat kullanıcı adınızı bulabilirsiniz.)

Yeni bir hesap oluşturmak için, accounts.snapchat.com adresine gidin, Hesap Oluştur’a tıklayın ve formu doldurun. Snapchat mobil uygulamasında da yeni bir hesap oluşturabilirsiniz; Eski hesabınızdaki ve musluk çıkış yapın  Sign Up karşılama ekranında.

Snapchat Kullanici Adinizi Nasil Değiştirirsiniz

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, tercih ettiğiniz yeni kullanıcı adını girdiğinizden emin olun. Hazır olduğunuzda Kaydol ve Kabul Et’i tıklayın. Snapchat, işlemi tamamlamak için cep telefonunuza bir kod gönderecektir.

Snapchat Kullanici Adinizi Nasil Değiştirirsiniz 1

Yöntem çalışırken beğendiğiniz bir kullanıcı adı elde edeceğinizi diğer tüm Snapchat verilerinizi kaybedeceğinizi unutmayın. Buna arkadaş listeleri, anılar, en iyi Snap serileriniz, kupalar, ödüller, coğrafi filtreler ve hesabınıza bağlı diğer her şey dahildir. Takasın buna değip değmeyeceğine yalnızca siz karar verebilirsiniz.

Snapchat Arkadaşlarını Yeni Bir Hesaba Taşıma

 

Snapchat yeni bir hesap oluşturmanızı tavsiye etse de, yine de arkadaşlarınızı yeni profilinize taşımanın bir yolunu sağlamaz.

Kolay bir çözüm yoktur. Tüm arkadaşlarınızın kullanıcı adlarını (görünen adlarını değil) bir yere not etmeniz, ardından yeni hesabınıza girip çalışmaya başladıktan sonra yeniden girmeniz gerekir. Evet, can sıkıcı ama tek yolu bu.

Tüm arkadaşlarınızı tek bir yerde görmenin en iyi yolu yeni bir sohbet oluşturmaktır. Tümü seçeneğine ilerleyin ve bağlantılarınızın alfabetik sıraya göre listelendiğini göreceksiniz. Bunların kaydını tutmak için ekran görüntüsü alın veya bir kalem ve kağıt kullanın.

2. Snapchat Görünen Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Snapchat, kullanıcı adınıza ek olarak bir görünen ad seçmenize de izin verir. Görünen adınız Snapchat profilinizde kullanıcı adınızdan çok daha belirgindir, bu nedenle çoğu kullanıcı için yeterli bir geçici çözümdür.

Görünen adınızı istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz ve hem mevcut kişileriniz hem de eklediğiniz tüm yeni kullanıcılar tarafından görülebilir.

Görünen adınızı değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Snapchat uygulamasının sol üst köşesindeki profil resminize dokunun.
  2. Yeni pencerenin sağ üst köşesindeki Dişli simgesine dokunun.
  3. Yeni bir menü görünecektir. Seçenekler listesinden Adı seçin. 
  4. Yeni tercih ettiğiniz görünen adınızı girin.
  5. Kaydet tıklayın.

Yeni adınız Snapchat ağında anında görünecek ve başkaları aradığında arama sonuçlarında görünecektir.

Snapchat Kullanıcı Adınız Önemli mi?

Snapchat kullanıcı adınız, üzerinde durmaya değecek bir şey değil.

Platformu yıllarca kullandıysanız, muhtemelen yüzlerce bağlantınız ve binlerce sohbetiniz vardır. Neredeyse asla feda etmeye değmeyecek. Önerimiz, görünen adınızı değiştirmek ve Snapchat kullanıcı adınızı var olsa bile unutmaktır.