Bixby’yi hala dijital asistanı olarak kullanan Samsung kullanıcıları, muhtemelen en son güncellemeyi indirmek isteyeceklerdir. Bu güncelleme için çok fazla özellik bulunmamakla birlikte, sesli asistanı kullanma deneyiminizi iyileştirebilecek birkaç iyileştirme var. Buna Bixby sorgularınız için daha iyi ekran alanı, kişiselleştirmede iyileştirmeler, sesli uyandırma ayarındaki değişiklikler ve ana ekrana Hızlı Komutlar eklenmesi dahildir. Bixby, asistanlar arasında en popüler olmayabilir, ancak Samsung sahipleri arasında sadık kullanıcıları var.

bixvy resim 1

SAM Mobile , güncellemenin getirdiği şeylerden birinin sesli sorgunuzun ne kadar ekran alanı kaplayacağına ilişkin bir değişiklik olduğunu paylaşıyor . Önceden, tüm ekranı kaplar, ancak şimdi Bixby Voice sorgunuza verilen yanıt, yalnızca yanıtı görüntülemek için ihtiyaç duyduğu alanı kaplar.Google Asistan’ın Siri sonrası oldukça hızlı gelişimi Bixby’nin Samsung tarafında kullanımını oldukça azalttı.

Samsung tarafında ise sanal asistanın gelişimi devam etmekte. Yeni getirilen özellikler kullanıcıların Bixby’ye geri dönüşünü sağlayacak mı? Bunu önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz!

Ayrıca kaybolmadan önce ekranınızda ne kadar kalacağını da belirleyebilirsiniz. Varsayılan 15 saniyedir ancak ne kadar süreceğini seçebilirsiniz.

Bixby’nizi sesli uyandırma tetikleyicisi için eğitmekten hoşlanmıyorsanız, artık asistanı sesiniz konusunda eğitmek zorunda kalmadan varsayılan seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak bu, Bixby’nin sesinizi tanıyabilmesi için özel sözcüğü beş kez söylemekten muhtemelen daha az güvenlidir.

Bixby Görüş ayrıca, işitme engellilere yardımcı olan erişilebilirlik seçenekleri sunar. Kolay kurulum ve sade bir arayüz ile Bixby Görüş, gördüklerini sesli olarak tanımlayarak kullanıcıların çevrelerindeki dünyayı anlamlandırmasına yardımcı olur.

bixvy resim 2

Bu aşama oldukça uzun ve zor bir haldeydi. Sesinizi kaydetmemesi tanınmaması durumunda birçok kez baştan yapmak gerekliydi. Yeni güncelleme ile bu kısım isteğe bağlı hale gelerek “Hi Bixby” komutu hemen kullanıma hazır hale geldi.

Sesinizi taklit etmeye çalışan diğer kişiler dijital asistanınızı uyandırabilir, bu yüzden bunun olmasını istemiyorsanız gidin ve Bixby’nizi eğitin.

Kişiselleştirme ayrıca Samsung’un Bixby ile geliştirdiği bir şey. “Kişiselleştirilmiş Bixby”yi etkinleştirdiyseniz, dijital yardımcınızı “çağrdığınızda”, size uygulama tabanlı kişiselleştirilmiş ipuçları verecektir. Son olarak, ana ekranınıza Hızlı Komutlar ekleyebileceksiniz, böylece bazı komutlara hızlı bir şekilde erişebilecek ve bunları uygulayabileceksiniz. Bixby ana sayfasında görünmesi gereken “Eve Hızlı Komutlar Ekle” kartına dokunmanız yeterlidir.

Bixby güncellemesi artık Galaxy Store üzerinden indirilebilir. Normal bir Bixby kullanıcısı değilseniz, değişikliklerin onu daha sık kullanmak istemenize neden olup olmayacağını kontrol edin.