Ana Sayfa Destek Samsung Telefonlarda Klavye Dil Ayarları (Resimli Anlatım)

Samsung Telefonlarda Klavye Dil Ayarları (Resimli Anlatım)

0

Bu makalemizde Android işletim sistemli Samsung kullanıcıları için klavye dil ayarlarının nasıl yapılabileceğini ve otomatik değiştirme/tamamlama özelliğinin nasıl aktif edilebileceğini anlatacağız.
‘Boşluk çubuğuna veya bir noktalama işaretine dokunduğunuzda, yazdığınız kelimeyi en olası kelime ile tamamlayıp veya değiştirin’ özelliğini kullanabilmek ve daha yazmak istediğimiz kelimenin otomatik olarak algılanabilmesi ve tamamlanabilmesi için telefonda yapmamız gereken birkaç ayar bulunmaktadır. Bu ayarların nereden ve nasıl yapıldığını sizlerle görsel ve yazılı olarak paylaşımını sağlayacağız. İşlem için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.
• Öncelikle telefonumuzun uygulamalar penceresinde ‘Ayarlar’ menüsüne giriş yapıyoruz.

Samsung Telefonlarda Klavye Dil Ayarları_1
• Açılan sayfada menüler göreceksiniz. Bu menü listesini aşağıya doğru çekip, menü listesinin alt kısmında bulunan ‘Dil ve giriş’ menüsüne tıklıyoruz.

• Gelen sayfada yer alan menülerden ‘Samsung klavye’ menüsüne giriş yapıyoruz.

• Son olarak, gelen sayfada ‘Otomatik Değiştirme’ özelliğini kapalı konumda göreceksiniz. Bu kısımdaki butonu sağa kaydırarak bu özelliği aktif edebilirsiniz.
• Ve ayrıca alt kısmında bulunan, ‘Boşluk çubuğuna veya bir noktalama işaretine dokunduğunuzda yazdığınız kelimeyi en olası kelime ile tamamlayıp veya değiştirin’ yazısının altında bulunan ‘Türkçe’ seçeneğini işaretlendikten sonra ‘Samsung Android Cihazlarda Klavye Dil Seçeneğini Değiştirme’ işlemlerini tamamlamış olacaksınız.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.