Ana Sayfa Mobil Samsung Telefonlarda Kablolu Veri Aktarımı Nasıl Yapılır?

Samsung Telefonlarda Kablolu Veri Aktarımı Nasıl Yapılır?

0

Günümüzde olmazsa olmazlarımızdan biri haline gelen (akıllı) cep telefonlarını, gelişen teknoloji ile beraber değiştirme ihtiyacı doğuyor. Tabi bu telefonların başında, yine kendi alanında en iyi olanlardan biri olan Samsung marka telefonlar gelmekte. Fakat cep telefonu değişiminde şöyle bir durum var; yeni aldığımız telefona, eski telefonumuzda bulunan verilerin aktarılması gerekiyor. Bunun çok kolay ve basit bir şekilde yapılabilmesi için, Samsung kendi veri aktarım uygulamasını geliştirdi. Samsung geliştirdiği Smart Switch isimli bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Bu arada bu uygulama (Smart Switch) sadece Samsung marka bir cihazdan yine Samsung marka bir ürüne veri aktarımı için değil; diğer farklı bir markalara ait cihazlardan Samsung marka telefonlara geçişte veri aktarımı için de kolaylıkla ve sorunsuz olarak kullanılabilir.

 

  • Şimdi bunu nasıl yapacağımıza gelecek olursak, öncelikle Google Play Store’a giriş sağlıyoruz.
  • Ardından telefonumuza Smart Switch mobile uygulamasını indiriyoruz. Her iki telefonumuzda da bu uygulamayı indirdikten sonra, ister kablolu ister kablosuz bir şekilde kolaylıkla veri aktarımı yapabiliyoruz. Uygulamayı indirdikten sonra uygulamamızı çalıştırıyoruz. Sözleşme koşullarını kabul ediyoruz.
  • Uygulamayı açtıktan sonra önümüze gelen ekranda kablolu mu yoksa kablosuz mu veri aktarımı yapacağımıza karar vermemizi istiyor. Buradan kablolu seçeneği seçiyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Eski cihazda verilere erişmek için izin istemekte; gelen bütün izin isteklerini onaylıyoruz.

  • Bağlantı kurulmaya başlıyor.

  • Yeni gelen ekranda aktarılmasını istediğimiz dosyaları (verileri) seçiyoruz. Aktarılacak dosyaları ve verileri seçtikten sonra ‘AKTAR’ seçeneğine (menüsüne) dokunarak veri aktarım işlemini başlatıyoruz.

 

  • Veri aktarım için işlemi başlatılıyor.

  • Aktarım süresi, telefondaki verilerin boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra eski telefondaki veriler yeni telefonunuza aktarılmış olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA