Bu makalede bir galaxy saati telefona bağlama adımların ne olduğunu öğreneceğiz.

Samsung Galaxy Saati Telefona Bağlama

Öncelikle şu konuda önemli bir hatırlatmada bulunmamız gerekiyor. Samsung Galaxy saatler sadece bir telefonla eş zamanlanabilir. Farklı bir cihaza bağlamak isterseniz kesinlikle cihazınızı yedekleyip sıfırladıktan sonra bağlayabilirsiniz.
İlk adım olarak galaxy saati telefona bağlama işlemi için hem telefonunuz hem de saatinizin Bluetooth’u ayarlardan açarak işe başlarız. Diğer aşamaları aşağıda açıklamalardan bulabilirsiniz.

 1. Telefon ve saat birbirlerine yakın olmalıdır. Bunun amacı kullanılan teknolojiler uzun mesafeler de senkronizasyonda sorunlar vermektedir.
 2. Telefon ve saatin Bluetooth’unu açın. Telefonda menüler farklı olur. Bu yüzden genel olarak ayarlar bağlantılardaki Bluetooth bluetooth öğesine dokunarak aktif edebilirsiniz. Saatte ise Ayarlar, Bağlantılar ve Bluetooth u seçerek aktif edebilirsiniz.
 3.  Bu işlemlerden sonra saatiniz telefonla eşlenir. Sorun olursa daha önceden eşleştirilmiş cihazlar arasından eski cihazınızı silin. Ya da uygulama üzerinden kontrol edin.

galaxy saati telefona bağlama

Samsung Galaxy Saati Farklı Bir Telefona Bağlama

Yeni bir telefona daha önceden senkronize edilmiş Samsung galaxy saati telefona bağlama veya artık çalışmayan bir bağlantıyı düzeltmek için Galaxy saatinizi sıfırlamanız gerekir. Verilerinizi kaybetmemek için saatteki verilerinizi yedekleme yaparak kayıpları önlersiniz. Saat sıfırlandıktan sonra aşağıdaki adımları kullanarak yeni telefona bağlayabilirsiniz.

Not:

Galaxy Watch, Samsung ailesinin bir parçası olduğundan en iyi kendi telefonlarında çalışacaktır. Bunun yanında android ile de iyi sonuçlar alınır. Fakat Ios işletim sistemine sahip telefonlarda aynı şeylerden bahsedemeyeceğiz. Sınırlı kullanım olarak bazı fonksiyonlarını kullanabilirsiniz. Hatta Galaxy Watch 3 ve 4 kullanıyorsanız hata vermesi olasıdır.

 1. Saatinizi uyandırın ve ana ekrandan yukarı kaydırın.
 2. Ayarlara gelin ve Genel ibaresine dokunun.
 3. Açılacak olan sayfada Yeni bir telefona Bağlan’ı seçin.
 4. Saatinizdeki verilerinizi saklamak istiyorsanız verileninizi yedekleye dokunun.  Eğer verilerinizle bir işim yok diyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.
 5. Gelen uyarıda Devam’a dokunun. Bu aşamadan sonra saatiniz kendisini sıfırlayacaktır.
 6. Telefonunuzdan şayet android kullanıyorsanız Playstore’dan Samsung Galaxy Watch Plugin i indirin. Ios işletim sistemine sahip telefonlar için Samsung Galaxy Watch uygulamasını indirin
 7. Yüklenen uygulamayı açın.
 8. Gelen uygulamada başlata dokunun
 9. Uygulamanın saatinizi bulmasını bekleyin ve göründüğünde Galaxy Watch’a dokunun.
 10. Eşleştire dokunun ve samsung hesabınızı açın. Şayet bir hesabınız yoksa oluşturun.
 11. Saatinizde gördüğünüz eşleştirme kodunu telefonunuza girin.
 12. Sırasıyla Devam et, İzin ver ve kabul et butonlarına dokunun.
 13. Saatin bağlanmasını bekleyin.
 14. Bağlandıktan sonra yedeklemeniz var ise geri yükleyi seçin. yoksa devam edin.

Bu aşamalardan sonra saatiniz bağlanacaktır.

Meraklısına Galaxy Watch konuları için buradan ziyaret edebilirsiniz. Tüm soru ve sorunlarınız için vip yardım paketlerimizi callfix paket ile yapabilirsiniz.