Samsung Galaxy s21 FE İşlemcisi Belli oldu

Samsung’un Ağustos ayında amiral gemisi Galaxy S21 akıllı telefonunun yeni bir versiyonunu çıkaracağı söyleniyor.

Galaxy S21 FE, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti ve 6 GB RAM ile gelecek. Cihaz kutudan Android 11 tabanlı One UI arayüzü ile çıkacak.

Tüm pazarlara Snapdragon 888 ile gelebilir Samsung Galaxy s21 FE İşlemcisi Belli oldu

Ancak küresel çip sıkıntısı nedeniyle Galaxy S21 FE’nin. Tüm pazarlarda Snapdragon 888 yonga setiyle piyasaya sürülme ihtimali var.

Samsung Galaxy S21 FE Türkiye’de de satılacaktır Daha önce de aktardığımız üzere Samsung’dan yeni bir Galaxy S20 FE modeli de geldi.  Samsung Galaxy S20 FE şimdiye kadar iki farklı versiyona sahipti. Modelin LTE versiyonu Exynos 990 işlemci kullanıyordu. Telefonun 5G versiyonu ise Snapdragon 865 işlemci kullanıyordu. Şimdi gelen yeni sürüm ise Snapdragon 865 işlemci ile fark yaratıyor. Bu versiyonun belirli pazarlarda Exynos 990 işlemcili 4G sürümün yerini alacağı iddia ediliyor.

Daha önce ortaya çıkanlara göre Galaxy S21 FE, 6,4 inç boyutta bir AMOLED ekrana sahip olacak. Ayrıca 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı düşünülen Galaxy S21 FE, arkasında üçlü kamera taşıyacak.

Fiyat konusunda ise suanlık herhangi bir noktaya değinilmemiş olunmakta. Ama fiyat performans telefonlar arasında yer alacağını sahsi kanatimce düşünmemekteyim. Tabi bu aksi yönde çıkabilir bu kullanıcı olarak benide fazlasıyla mutlu edicektir. Umalımda piyasanın göreceği en iyi f/p telefonlar arasında yer alsın

İşlemci ve genel özellikler üzerinden geçtimizde samsungun yeni amiral gemisi. Görülebilecek potansiyel model arasında yer almakta tabi bunun için bir şey söylemek. Daha erken olucaktır bunu ağustos ayında tamamen öğrenmiş olucaz. Mutlaka şimdiden dört gözle bu modeli bekleyen arkadaşlarımız mevcuttu. İstedikleri fiyat etiketlerinden almalarını umut etmekteyiz ek olarak. Sunuda hatırlatalım ram ve depolama arasında fiyatlar cok değişiklikler olucaktır .

Son Güncelleme 3 Haziran 2022 Yazar Mustafa Akdemir