Son dönemde popüler olan robot süpürgeler arasında en çok satılan Roborock S5 Max ürününde sık karşılaşılan hatalar ve aynı zamanda çözümlerini sizler için derledik.

Roborock S5 Max Sıfırlama Atma

1. 5 sn boyunca recharge istasyona dönüş (üzerinden ev simgesi bulunan buton) tuşuna basılı tutun.

2. İnce bir çubuk (çok sivri olmaması gerekir tuşa zarar verebilir) yardımı ile toz kapağının altında bulunan reset tuşuna (çukur) basın. Wifi gösterge ledi sabit yanacak, recharge ve spot cleaning tuşunun gösterge ledleri kararacaktır. Bu işlemi gerçekleştirirken recharge butonuna basmaya devam ediniz.

roborock s5 max 1

3. Recharge tuşuna basılı tutarken reset tuşuna bastığınızda “Restoring the initial version” sesli uyarısını dinleyeceksiniz. Sesi duyduktan sonra basmayı bırakabilirsiniz. 4-5 dakika sonra Roborock S5 Max fabrika ayarlarına dönecektir.

okumaya devam edin: En İyi Robot Süpürge Hangisi 

Roborock Hatası 1 

Robotunuzu çalıştırın ve lazer ünitesinin döndüğünden emin olmak için takip edin. Eğer Lazer ünitesi dönmüyorsa, yavaşça ve nazikçe manuel olarak el yardımı veya uzun bir çubuk ile döndürün ve ardından robotunuzu yeniden açın. Buna rağmen hatayı yaşamaya devam ederseniz, sorun donanımsal olabilir bu yüzden Roborock Türkiye Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz gerekir.

Roborock Hatası 4

Robotunuzun altında buluna düşme sensörlerini hafif nemli bir bez ile temizleyin. Ayrıca koyu renkte belirgin hatları olan halıların üstünde bu hatayı almanız olası bir durum. Ne yazık ki halınızı değiştirmeniz gerekli. Değişim işleminden sonra yaşamaya devam ederseniz, Roborock Türkiye Müşteri Hizmetlerini arayın.

roborock s5 max 2

Roborock Hatası 5

Süpürge altında bulunan ana fırçayı yan klipslerinden çıkararak etrafına dolanan tüm saç, tüy, kablo vb. yabancı cisimleri temizleyin. Ayrıca bunun yanısıra yan fırçayı da uygun uçlu bir yıldız tornavida ile sökün. Ve aradaki saç,tüy ve yabancı malzemeleri uzaklaşın. Tornavida ile ürünleri sökerken dikkat etmeniz gerekli. Eğer vida diş atarsa çıkartması çok zor olur komple modülün değişmesi gerekir. Buna adımların ardından hatayı yaşamaya devam ederseniz, Roborock Türkiye Müşteri Hizmetlerini arayın.

Roborock Hatası 7 

Bütün robot süpürge modellerinde en çok karşılaşılan sorun tekerlek arızası hatası. Evvelaobot süpürgenizi ters çevirin ve tekerleklerin üzerine hafif baskı uygulayarak ileri-geri ettirmeye çalışın. Eğer varsa tekerin dönmesini engelleyecek bir şey onları temizleyin. Son olarak bu da işe yaramazsa yapı marketlerden VD40 sprey alıp, tekerleklere hafif sıkarak tekerlekleri hareket ettirmeye çalışın. Bu da sorunu çözmezse Roborock Türkiye Müşteri Hizmetleri ile iletişim kurun.