Merhaba teknoloji severler, bu makalemizde akıllarda soru işareti olan en iyi robot süpürge hangisidir bu konuya değineceğiz.

Bildiğiniz gibi robot süpürgeler hızla popülerliğini arttırmaya devam ediyor , fakat henüz deneyimlemeyen kullanıcılar robot süpürgelerin gerçekten işlevsel olup olmadığını ya da eski tip süpürgelerle aynı kullanım ömrüne sahip mi ya da değil mi bunları merak ediyor .

Sizler için hazırladığımız bu içerikte tüm sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

Robot süpürgeler 2 yıldır hayatımızda , popülerliği çok uzun yıllara dayanmıyor . Çin menşeili teknoloji devi Xiaomi‘nin öncü olduğu ve firmalara ilham kaynağı olduğu bu ürünler diğer teknoloji firmaları tarafından da üretilmeye devam ediyor.

xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-a_24491_3.jpg (1000×750)
2021 Akıllı Süpürge Almak Mantıklı mı ?

Açıkcası bu konuda ki görüşüm maalesef ki olumsuz yönde , Sebebini açıklamam gerekirse her ne kadar kullanım kolaylığı ve teknik avantajları olsa da robot süpürgelerin biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum en azından daha kolay bir yazılım ya da daha güçlü motora ve daha üzün ömürlü ürünlerin üretilmesini bekliyorum . Bu sebeple 2021 yılında robot süpürge almak her ne kadar cazip görünse de alan kişilerin %100 oranla memnun olduğunu söylemek oldukça zor.

En İyi Robot Süpürge Hangisi ?

Robot süpürgeler genel olarak aynı tasarıma ve aynı kullanım modeline sahip , bu nedenle en iyi markadan ziyade kendini kanıtlamış ve firma bilinirliği yüksek markalara itibar etmenizi öneririm. Fiyat olarak aşağı yukarı aynı ölçüde. Yani örneklendirmek gerekirse bir Xiaomi ürünü 4000-5000 TL ise popülerliği az olan X bir markanın aynı fiyata sahip ürününü tercih etmenizi tavsiye etmem.
5ed676f4953001.84374521_iljeqhfkgnmpo_500.jpg (499×439)
Eski Tip Süpürgeler x Akıllı Süpürgeler

Robot süpürgeler maalesef ki çok ucuz ürünler değiller , hele ki artan döviz kurlarıyla şuan belli başlı gelir kazanan kullanıcıların tercih edebileceği ürünler. Bu durum rekabet ortamı yaşattığı için eski tip süpürgelerin fiyatları daha alınabilir seviyelere geldi , bu nedenle satın alım konusunda arada ki fiyat farkları size rehberlik edebilir.

Dayanıklılık

Dayanıklılık konusunda marka bilinirliği yüksek firmalara güvenebilirsiniz, adı bilinen firmalarının sattığı ürünlerde sorun yaşama şansınız çok düşük olacaktır ,  fakat dediğim gibi henüz yeni sayılabilecek bir teknoloji olduğu için alma niyetiniz var ise bir süre daha beklemenizi kullanıcı yorumlarına göre tercih etmenizi tavsiye ederim.

Robot Süpürge Önerisi

XIAOMI-Mi-Robot-Vacuum-Mop-Essential-Robot-Süpürge-ve-Paspas-Beyaz (786×587)

XIAOMI Mi Robot Vacuum Mop Essential , şuan 2700-3000 TL fiyat bandına sahip bir ürün . Genel olarak kullanıcı yorumları olumlu seviyede , fiyat performans odaklı bir ürün olduğu için alınabilecek bir fiyat etiketine sahip , almadan önce incelemenizi , inceleme videolarını izlemenizi tavsiye ederim.