Roblox Hesabı nasıl silinir? Roblox popüler bir çevrimiçi oyun platformudur. Kullanıcılar oyunlar oluşturabilir veya topluluk üyeleri tarafından oluşturulanları oynayabilir. Roblox oynuyorsanız ancak bir molaya ihtiyacınız varsa veya çocuklarınızın çevrimiçi platformlara maruz kalmasını sınırlamak isteyen bir ebeveynseniz, sizin için bir çözümümüz var. 

Bunun için müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekir. Bu yazıda, Roblox hesabınızı kalıcı olarak kaldırmak için birkaç kolay yöntem sunacağız. 

rob

Belki bir molaya ihtiyacınız var. Veya gizlilik konusunda endişeleriniz olabilir. Veya çevrimiçi varlığınızı azaltmaya çalışıyor olabilirsiniz. 

Bazı ebeveynler çocuklarının Roblox hesabını silmek isteyebilir. Çünkü bunun hayatları üzerinde çok fazla etkisi olacağından endişe ederler. Nispeten iyi ebeveyn kontrolleri ve çocuk koruma politikaları var. Ancak birçok çocuk oyuna takıntılı ise sahte hesaplar kullanmaya çalışabilir.

Roblox, genç nesiller arasında oldukça popülerdir. Bu konuda endişeleriniz varsa , bilgisayarınızı veya Android cihazınızı nasıl çocuklara karşı koruma altına alabileceğinize bir göz atın . 

Bazen, tek yol Roblox hesabınızı (veya çocuğunuzun hesabını) silmektir. İşte bunu nasıl yapacağınız. 

E-posta Roblox Desteği

rob2

Roblox hesabınızı silmenin en basit yolu, [email protected] adresinden Roblox desteğine bir istek e-postası göndermektir . E-postanızda hesabınızın silinmesini isteyin ve hesap adınızı, e-posta adresinizi ve adresinizi ekleyin. Kimliğiniz doğrulandığında, Roblox bir hesabı hızla siler. 

Alternatif olarak, onların destek formunu kullanabilirsiniz . Kullanıcı adınızı, adınızı ve e-posta adresinizi girin, ardından verilen alanlarda talebinizi açıklayın. Ardından birkaç gün içinde bir Roblox temsilcisi kimliğinizi doğrulamak ve hesabı silme niyetinizi onaylamak için sizinle iletişime geçecektir. 

rob3

Çocuğunuzun hesabıysa, aynı şeyi yapın. Veya bunun yerine çocuğunuzun Roblox Hesap ayrıntılarını girerek durumu açıklayın.

Bir Yıl Oynamayın

Tüm bir yıl boyunca etkin değilseniz, Roblox sunucularında yer açmak için hesabınızı siler.

Roblox Bilgilerinizi Saklar mı?

rob4

Dijital gizliliğinizle ilgili endişeleriniz varsa, Roblox’un kişisel bilgilerinizi silmesini istemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bununla birlikte Hesabınızı yukarıdaki gibi silmeyi talep ettiğinizde, onlardan kişisel bilgilerinizi de kaldırmalarını istemeyi düşünün. 

Artık Roblox Yok

Roblox hesabınız bir kez silindiğinde, onu tekrar geri almanız pek olası değildir. Bunun yerine, tamamen yeni bir profil oluşturmanız gerekecek.Bu yüzden hesabınızı silmeden önce iyi düşünün.