Ana Sayfa Oyun PSN Kardeşliği Hakkında Detaylı Rehber

PSN Kardeşliği Hakkında Detaylı Rehber

0
11858 teknik destek

Merhaba değerli takipçilerimiz, bugün sizler için PSN Kardeşliği Hakkında Detaylı Rehber oluşturduk. Detayları makalemizde

PSN Nedir

PSN, Sony‘nin oluşturduğu Playstation Network platformudur. Playstation kullanıcıları yaklaşık Ps3 zamanından beri bu platformu kullanıyor. Bu platform üzerinden online oyunlar oynanmaktadır. PSN aboneliği olmayan kullanıcılar maalesef ki çok oyunculu oyunlarda yer alamıyor. Sony her ne kadar konsol sahibi olsanız da PSN aboneliğiniz olmadan sunucu içeren oyunlara girmenizi engelliyor. Bu durum çok etik olmasa da, konsol sahibi kullanıcılar mecburen satın alıyor. Ayrıca PSN aboneliği olan kullanıcılar bir çok avantaja sahip oluyor. Bu avantajlar genellikle hediye oyunlar ve yılın belli dönemlerinde sağlanan indirim fırsatlarıdır. Bunların dışında asıl önemli olan PSN Kardeşliğidir.

İlişkili: PSN Kardeşliği

kqP4PbrQKpbG2tDJ-637683501901218168.jpg (800×444)
PSN Kardeşliği Hakkında Detaylı Rehber

Kardeşlik Sistemi Nedir

Kardeşlik sistemi, PSN kullanıcılarının aralarında yaptığı bir hesap anlaşmasıdır. Anlaşma yalnızca 2 hesap kullanıcı arasında olmaktadır. Hesap kullanıcıları birbirlerine ait Playstation hesaplarının bilgilerini vererek işleme başlarlar. Her iki taraf, aldığı bilgileri giriş yaparak kendi konsolunda ana makine olarak seçerler. Bu işlem sonrasında iki taraf birbirlerinin satın aldığı dijital oyunları kendi konsoluna indirebilir. Ayrıca PSN kardeşliği esnasında bir oyun satın alırken, 2 kişi yarı yarıya ödeyerek satın alabilirsiniz. Online oyunlarda birbirlerinize ait karakterleri geliştirebilirsiniz. Bu sisteme ait bir çok detay mevcut. Fakat en önemlisi ise alınan dijital oyunları koşulsuz şartsız 1 lira ödemeden kullanmaktır. Bu sistemden ilham alan Microsoft, Xbox kullanıcılarına da benzeri bir sistem oluşturdu. Bu sistemde Xbox Gamepass aboneliği olan bir kullanıcı, olmayan bir kullanıcı ile kardeşlik bağı oluşturabilir. Bu sistem oldukça faydalı olmuş diyebiliriz , özellikle Xbox Gamepass’in avantajlarına avantaj katmışlar.

11858 teknik destek
ps-plus-kardesligi-600x300.png (600×300)

İlişkili : Sistem Hakkında Daha Detaylı Bilgiler

6154cf817291d30ab41e1cf490cab5ff.jpg (900×506)

Kardeşliğin Riskleri Nelerdir

İnternet ortamında her alanda riskli şeyler olduğu gibi, bu sistemde de riskli durumlar mevcuttur. Özellikle son 3 yıldır PSN hesapları çalınıp çok uygun fiyatlara satılıyor. Bu durumun en büyük sebebi tanımadığımız kişilere güvenip bilgilerimizi paylaşmaktır. Yazımızın devamında ki cümleler öneri niteliğindedir. Her ne olursa olsun, tanımadığınız bir kullanıcı ile PSN kardeşliği yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu durum oldukça riskli ve sonuçları üzücü olabilir. Bildiğiniz gibi bu sistemde kredi kartı ve banka kartı bilgilerimiz yer alıyor. Bu bilgileri ele geçiren kullanıcılar kendileri için çok basit bir şekilde kullanabilirler. Ayrıca kullanmakla kalmayıp, hesaplarınızı çalıp satabilirler.

Bir yazımızın daha sonuna geldik, bir sonra ki makalemizde Kardeşlik Sisteminin resimli anlatımını yapacağız. Sağlıklı günler dileriz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikWindows 11 Animasyonlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır
Sonraki İçerikSamsung Cihazlarda Video Çözünürlük Ayarları
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.