Ana Sayfa Oyun PS Remote Play

PS Remote Play

0
11858 teknik destek

Bugün sizlere PS Remote Play hakkında bilgiler vereceğiz.

PS Remote Play Nedir ?

PS Remote Play, Playstation 4 ve Playstation 5 kullanıcılarına sunulan bir stream uygulamasıdır. Bu stream uygulaması üzerinden, Bilgisayar , Telefon , Tablet gibi cihazlar üzerinden kendi konsolunuzu uzaktan bağlantı yöntemiyle kontrol etmek ve oyunlarınızı oynamak mümkün .

Uygulamanın Özellikleri

Uygulama ilk sunulduğu yıllarda pek popüler olmamıştı. Bunun sebebi, Sony’nin düşük çözünürlük ve FPS değerleri ile yüksek internet hızı istemesiydi. Fakat şuan ki haliyle, 720 ve 1080p çözünürlüklerde 45-60 FPS yakalamanız oldukça mümkün. Bu durum tabiki de internet hızınızla doğru orantılı olan bir durumdur. Bildiğiniz gibi, cloud gaming sistemler artık oldukça yaygın bir hale geldi. Playstation Remote Play tam anlamıyla bir cloud sistem sayılmasa da, internet bağlantınızın oldukça performanslı olmasını istiyor. Cloud gaming sistemlerin atası olan ‘OnLive‘ şüphesiz ki şuan ki ortama ilham kaynağı oldu. OnLive‘ın satın alınmasından sonra Cloud sistemler yaklaşık 10 yıl sessizliğini korudu. Arada tek tük projeler oldu fakat nihayete eremedi. Bu projelerden sonra Sony, PSP modellerinden konsollara uzaktan bağlantı özelliğini duyurmuştu. Bu durum açıkcası o dönemlerde kullanıcıları oldukça heyecanlandırmıştı.

ps-remote-play-listing-thumb-01-ps4-ps5-22oct20.png.webp (1200×630)

Uygulamanın Gerektirdiği Hız Değerleri ve Kurulumu

Uygulamayı mobil cihazlardan kullanırken kontrolcü olması şart değildir. Fakat bilgisayarlarınızdan kullanırken, maalesef ki USB kablosu ile bağlı olması gereklidir. Bir Playstation kullanıcısı olduğunuzu düşünerek, bu durumun sizin için sorun olmayacağına inanıyoruz.

11858 teknik destek
sony-ps4-remote-play-271115-1024x576.jpg (1024×576)
  • Android işletim sistemli cihazlara indirmek için buraya tıklayınız.
  • iOS işletim sistemli cihazlara indirmek için buraya tıklayınız.
  • Windows işletim sistemli cihazlara indirmek için buraya tıklayınız.

    İlişkili: iPhone Remote Play Desteği Var mı

    Kurulum işlemi için öncelikle, mobil cihazınıza ya da bilgisayarınıza uygulamayı indirmeniz gerekiyor. İndirdikten hemen sonra, PS4-PS5 menüsünden Ayarlar‘a girelim. Ayarlar‘a girdikten hemen sonra Uzaktan Oynatma Ayarları menüsüne giriş yapalım. Cihaz Ekle diyerek sistemin verdiği pin koduna erişelim.

PS4-Remote-Play-Fire-Stick5.jpg (945×527)
remoteplay1-640x392.png.webp (640×392)

Uygulamaya PSN hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan hemen sonra konsolun verdiği kod ile giriş yaparak Remote Play özelliğini aktif edebilirsiniz.

remote-play-51-640x360.png.webp (640×360)

Remote Play kullanımı oldukça keyifli bir sistemdir. Bu işlemleri ayrıca mobil cihazınızdan da yaparak bağlanabilirsiniz. Mobil cihazlarınız için kabloya gerek yoktur. Kontrolcüye ait Bluetooth özelliğini kullanabilirsiniz.

İlişkili: Remote Play Sony

connect-your-ps4-controller-your-android-device-for-easier-gameplay.w1456.jpg (1456×833)

Mobil cihazınızın Bluetooth menüsüne giriş yaptıktan sonra, PS+Share tuşuna aynı anda 3 saniye basılı tutmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra, telefonunuzla kontrolcüyü eşleştirerek mobil cihazınızdan da Remote Play Özelliğini aktif edebilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikAkıllı TV’m Varsa Akış Cihazına İhtiyaç Var mı?
Sonraki İçerikModemde kırmızı ışık yanıyor
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.