Ana Sayfa Haberler Pikatel Airmax Kurulum Resimli Anlatım

Pikatel Airmax Kurulum Resimli Anlatım

0

Bilgisayarınızdan bir web tarayıcıyı (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome) açınız.

Adres çubuğuna “192.168.1.1” yazarak Enter tuşuna basınız.

Açılan pencerede sizden cihaz arayüz bilgileri isteyecektir. Kullanıcı adı “admin” ve şifre “ttnet” veya “password” girelim. Eğer şifre unutulmuş ise reset yapılarak fabrika ayarlarına alınmalıdır.

resim 1

Modem arayüz sayfası açılacaktır. Açılan sayfanın üst kısmında “Modem” yazan kısma tıklayınız. Cihaz bilgileri gelecektir. “WAN Kurulumu” linkine tıklayınız.

resim 2

“WAN Kurulumu” linkine tıkladıktan sonra sistem bilgisi göreceksiniz. Bağlantı durumu, cihaz mac adresini de bu ekranda bulabilirsiniz.

resim 3

“WAN Kurulumu” linkine tıkladıktan sonra açılan alt linkte, “Yeni Bağlantı” linkine tıklayınız. Bağlantı kurulumu sayfasında TİP = PPPoE seçiniz. Özellikler kısmında “NAT” ve “Güvenlik Duvarı” işaretli olacaktır. PVC başlığında bulunan kısımda, VPI = 8 ve VCI = 35 olması gerekmektedir. Encapsulation LLC işaretli olmalıdır. Kullanıcı adı ve parolanızı servis sağlayıcınız verdiği şekilde giriniz. Tüm bilgileri girdikten sonra “Uygula – Bağlan” butonuna tıklayınız.

resim 4

WAN Kurulumu ekranında işlemlerinizi bitirdikten sonra, sistem komutlarına giriş yaparak “Hepsini Kaydet” butonuna tıklayınız. Kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra internet erişiminiz gelecektir.

resim 5

 

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.