Ana Sayfa Destek Photoshop ile Gölgeler Parlaklık Maskesi Oluşturma

Photoshop ile Gölgeler Parlaklık Maskesi Oluşturma

0
 1. Bir Curves ayarlama katmanı oluşturun. Ardından, seçilmesi için Beyaz katman maskesine tıklayın.
 2. Renk Aralığı > seçin
 3. İçinde Seç menüsünden, parlaklık maskeleri için seçenekler zirveler, Orta Tonlar ve Gölgeler sayılabilirden Gölgeler’i seçin.
 4. Azaltma Bulanıklık kaydırıcıyı 0 getirin.
 5. En alttaki Seçim Önizlemesine gidin ve Hızlı Maske’yi seçin.
 6. Etkilenecek Gölgelerin ana alanını belirlemek için Aralık kaydırıcısını kullanın.
 7. Görüntüdeki Gölgeler seçiminize ince ayar yapmak için Belirsizlik kaydırıcısını kullanın. Ardından Tamam tıklayın. Biz bulanıklık yüzde 20 için  ve  Range 40 seçimini kullandık.
 8. Curves katmanına (Beyaz maskeye değil) çift ​​tıklayın ve Gölgeler beğeninize gelene kadar Curves çizgisini yukarı sürükleyerek parlaklığı artırın.
 9. Örneğimizde, Kırmızı ve Mavi kanallarda da çok ince değişiklikler yaptığımızı fark edeceksiniz. Açılır menüye erişmek için RGB’ye tıklayarak da aynısını yapabilirsiniz. Ardından, her renk kanalı için eğrileri ayarlayın.
 10. Üzerine çift tıklayarak “Gölgeler” için Eğriler katmanını yeniden adlandırma Eğri 1 ve pres  Dönüşü . Bu, katmanlarınızı düzenli tutmanıza çok yardımcı olacaktır.

Bu görüntü için, parlaklık maskeleri ince ama önemli değişiklikler yapıyor. Bu değişiklikler Midtones parlaklık maskesi için olduğu kadar parlaklık maskeleri üzerinde yapılacak son rötuşlar için de gereklidir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Daha sonra Orta Tonlar parlaklık maskesini oluşturduğumuzda daha büyük değişiklikler fark edeceksiniz.

Orta Ton Parlaklık Maskesi Oluşturma

 1. Bir Curves ayarlama katmanı oluşturun. Ardından, seçilmesi için Beyaz katman maskesine tıklayın.
 2. Renk Aralığı > seçin
 3. Seç menüsünden, parlaklık maskeleri için seçenekler zirveler, Orta Tonlar ve Gölgeler sayılabilir. Orta Tonlar’ı seçin.
 4. Orta Ton ayarlamaları için panel seçenekleri değişir. Aralık kaydırıcısı için iki tutamaç vardır. Belirsizlik kaydırıcı (değilse, ayarlı olasılıkla zaten 0’a olan 0’a ).
 5. Ardından, görüntüdeki Orta Tonları seçmek için her iki Aralık kaydırıcısını da ayarlayın. Sırasıyla 80 ve  190 değerlerini kullandık. Fuzziness için yüzde 20 kullandık. Daha önce olduğu gibi, Seçim Önizleme’de Hızlı Maske’nin seçildiğinden emin olun ve ardından Tamam’a tıklayın.
 6. Curves katmanına (Beyaz maskeye değil) çift ​​tıklayın ve Orta Tonlar daha parlak ve daha çekici görünene kadar Curves çizgisini yukarı sürükleyerek parlaklığı artırın.
 7. Bu örnekte RGB eğrisinin daha dramatik olduğunu ve çok daha fazla ayrıntı ortaya çıkardığını fark edeceksiniz. Kumun doygunluğunu gidermeye yardımcı olmak için Kırmızı ve Mavi kanallarda bir kez daha çok küçük ayarlamalar yaptık.
 8. Curves 1’e çift ​​tıklayarak ve Return tuşuna basarak  Curves katmanını “Orta Tonlar” olarak  yeniden adlandırın.

Katmanlar yığınında görebileceğiniz gibi, her katmanı adlandırmak, geri dönmeyi ve ayarlamalar yapmayı kolaylaştırır. Ayrıca, parlaklık katmanlarının üzerine istiflenecek daha gelişmiş ayarlamalar için kullanışlıdır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA