Ana Sayfa Oyun Oyunlara Harici Nişangah (Crosshair) Nasıl Eklenir?

Oyunlara Harici Nişangah (Crosshair) Nasıl Eklenir?

0

Her oyuncu, oyunun zorladığı varsayılan nişangahı beğenmeyebilir. Bu gibi bir durumda insanlar genelde ilk önce monitörlerin entegre nişangah özelliğini kullanmaya yönelirler ancak bu özellik her monitörde bulunmadığından ötürü oyuncular hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Bu makalemizde Rivatuner Statistics Server’i kullanarak oyunlara harici nişangah nasıl ekleyebileceğinizi anlatacağız.

Uygulamanın çalışma mantığı aslında oldukça akıllıca. Basit bir şekilde anlatacak olursak uygulama, RTSS’in (Rivatuner Statistics Server) oyunlarda gösterdiği istatistiksel verilerin yerini ve yazısını değiştiriyor. Yani örneğin ekran kartınızın ısısını görmek yerine ekranınızın ortasında yuvarlak, nokta veya bir artı işareti görüyorsunuz.

Gereken Uygulamalar:

Şahsen test ettiğim kadarıyla uygulama, Valorant, Counter-Strike, Apex Legends, Call of Duty: Warzone ve Half-Life gibi oyunlarda sıkıntısız çalışıyor. Unutmadan hızlıca bahsedelim; bu uygulamayı normalde nişangah barındırmayan oyunlarda (örneğin; Rust, Escape From Tarkov vb.) kullanmanızı kesinlikle önermiyor ve tavsiye etmiyoruz. Bunun sebebi ise hem haksız rekabete neden olabileceğinden hem de hile korumalarının sizi hileci olarak işaretleyebileceğinden.

Şimdi dilerseniz uygulamanın nasıl kullanıldığından bahsedelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. Rivatuner Statistics Server’ı ve RTSS Crosshair’i bilgisayarınıza kurun.
  2. RTSS ayarlarınızı aşağıdaki gibi yapılandırın. (Display Palette ayarı ile nişangahın rengini özelleştirebilirsiniz.)
  3. RTSS Crosshair’i açın ve yazı kutucuğuna nişangahınız olmasını istediğiniz sembolü girip Apply butonuna tıklayın. (örneğin; [+],  [.],  [x], [o])
  4. Eğer adımları doğru yaptıysanız ve bir hile koruması sizi bloklamıyorsa oyuna girdiğinizde nişangahınız ayarladığınız şekilde görünmeli.
  5. Uygulamada yazan kontrollere basarak nişangahınızı oyunun nişangahıyla hizalayın. (Sağ CTRL + Numpad Tuşları)
  6. Son olarak, nişangahın pozisyonundan memunsanız geriye sadece oyunun nişangahını devre dışı bırakmak kalıyor. Ardından yeni nişangahınızın tadını çıkarabilirsiniz.
11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA