Oppo Reno Z Özellikleri Neler!

 

 

 

Oppo, Reno serisi kullanıcıları için Z modelini tanıttı.

11858 teknik destek

Her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşan Oppo, Reno serisine Z modelini ekledi. Ve görünüşe göre oldukça etkileyici bir karar verdi.

Oppo Reno Z Özellikleri

Oppo Reno Z Özellikleri;

Reno Z, kullanıcılara 6.4 inç su damlası ekranla ‘Merhaba’ diyor. Fakat Çift kamera modasına 48MP ve 5MP ile , kamera alanına oldukça özen gösterdiğini söyleyelim. Ana sensör olarak 48 MP  ½ Sony IMX586, F1.7 diyafram ve 6P lens tercih ediliyor. Derinlik sensörü olarak 5MP’i entegre edilmiş. Ayrıca tabi bahsedilen özellikler kullanıcılara gece – gündüz ayırt etmeksizin profesyonel çekim imkânı sağlıyor.

Donanım ve yazılım gücünü birleştiren Reno Z, ultra gece mod ve kompozit çoklu HDR teknolojilerini de barındırıyor. Çok net ve parlak bir görüntü deneyimi mevcut. Ayrıca yüzleri ve arka planları ayrı olarak işlemesi de gerçekçi ve yüksek kalitede görüntü olanağı sağlıyor.

Selfie modasına da yüksek özelliklerle ayak uyduran cihazın ön kamerası 32MP ve f2.0 diyafram özelliği ile geniş selfie çekimleri yapılabiliyor.

Oppo Reno Z Özellikleri 3

Hem güçlü hem şık olma parolasıyla yola çıkan Reno %92 ekran/gövde oranı Full HD AMOLED su damlası ekranla birleşiyor. Ayrıca kusursuz bir form sağlayan tasarım, aydınlatma olarak da sınıfı geçiyor.

Arka kameraları panel altına yerleştirerek çıkıntısız bir arka yüz mevcut.

8çekirdekli Mediatek Helio p90 12nm işlemci mevcut. 4GB RAM ve 128GB genişleme oranına sahip UFS 2.1 flash depolama alanı mevcut. Bununla birlikte 4.035 mAH batarya ile kullanıcılarını üzmeyecek bir performans sergiliyor.

Yepyeni bir şarj algoritması kullanan modelde, artık telefonumuzu şarj ederken kullanmak, yüksek ısılara sebep olmuyor.

Yazılım kanadında oldukça iddialı ColorOS, kullanıcılarına UI optimizasyon ve çerçevesiz tasarım dili deneyimi mevcut. Ayrıca gereksiz bölümlemeleri de ortadan kaldırmış görünüyor.

 

Son olarak Retail marketlerde 2-renk alternatifi mevcut: Karbon Siyahı ve Kuzey Işıkları. Fiyat performans olarak otoritelerden olumlu puan alan Oppo Reno Z sizleri bekliyor!