Ana Sayfa Destek Odak Modu ile Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtulun!

Odak Modu ile Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtulun!

0
11858 teknik destek

Odak Modu adı verilen yeni bir araç, telefondaki işlerinizi halletmeye çalışırken dikkatinizin dağılmasını en aza indirmeye yardımcı olur. Ayrıca Google’nin sunduğu bu mod sayesinde zamanının çoğunu akıllı telefonlarına bakarak geçiren insanlar, akıllı tlefon bağımlılığından kurtulabilir.

Odak Modu, zihinsel olarak ne yapmanız gerektiğine odaklanırken, dikkat dağıtıcı uygulamaları bir kenara bırakan yeni bir Android özelliğidir. Araç, belirli bir süre boyunca belirli uygulamalara erişmenizi engelleyen bir zamanlayıcı kullanır. Süre dolduğunda, Google uygulamayı duraklatır.

Odak Modu, Google’ın dijital sağlık adını verdiği kavramı tanıtmayı amaçlayan en yeni özelliğidir. Otomatik veya manuel olarak açarsanız, ekranın gri tonlamaya dönmesine neden olan, Android’in Dijital Refah özelliğinin bir parçası olan Rüzgar Tutma modu devereye girer. Buradaki fikir, uyku düzenini bozduğuna ve sizi daha uzun süre uyanık tuttuğuna inanılan mavi ışığa karşı koyarken ekranı daha az ilgi çekici hale getirmektir.

Google, Odak Modu’ndaki gibi uygulama zamanlayıcılarının, insanların zamanın% 90’ından fazlasını aşan uygulamalardan uzak durmasına yardımcı olduğuna inanıyor. Hangi uygulamaları duraklatmak istediğinizi, Facebook ve Instagram gibi, sizi uyarılarla bölme eğiliminde olan birini seçebilirsiniz. Ancak, bazı mesajlaşma uygulamalarını acil durumlar için açık tutabilirsiniz.

11858 teknik destek

Android 9 ve Android 10 ile piyasaya sürülen yeni telefonlar da dahil olmak üzere Dijital Sağlık ve ebeveyn kontrolü ayarlarına sahip tüm cihazlarda bulunur – ancak henüz göremiyorsanız en son sürüme güncellemeniz gerekebilir.

Android için Odak Modu Nasıl Kullanılır?

  1. Dijital Refah uygulamasını açın.
  2. Kontrol panelinde Odak Modu’nu seçin.
  3. Devre dışı bırakmak istediğiniz her uygulamanın sağındaki kutuya dokunun. Görünmüyorsa Tüm uygulamaları göster seçeneğini seçmeniz gerekebilir.
  4. Şimdi aç öğesine dokunun.
  5. Duraklatılan tüm uygulamalarınızın gri göründüğünü fark edeceksiniz. Uygulamayı açmayı denerseniz, Odak Modu’nun açık olduğunu belirten bir kutu açılır. Değişiklikleri yapmak için Ayarlar’ı seçebilir veya uygulamayı devre dışı bırakmak için Tamam’a dokunabilirsiniz.
  6. Uygulamalarınızı duraklatmayı bırakmaya hazır olduğunuzda, Odak Modu ayarlarına geri dönün ve Şimdi kapat öğesine dokunun.

Odak Modu’nu açmak İçin Hızlı Ayarları Kullanın

  1. Odak Modu’nu açmak için daha hızlı bir yol arıyorsanız, Hızlı Ayarlar menünüzü açın.
  2. Odak Modu üzerine dokunun. Bu, ayarlarınızda seçtiğiniz uygulamaları duraklatacaktır.
  3. Duraklattığınız uygulamalarda değişiklik yapmak için, Dijital Refah uygulamasına girmeniz gerekir.
  4. İşte bu! Artık her bildirim aldığınızda telefonunuza bakmak yerine eldeki göreve yoğunlaşabilirsiniz.
11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikAndroid Ekran Kayıt Özelliği Nasıl Kullanılır?
Sonraki İçerikDisk Okuma Hatası Nasıl Onarılır?
Webmaster, freelancer, teknoloji hastası. Kendini bilmiş bileli teknoloji okyanusunda amiral gemileri ile iç içedir. Çukurova Üniversitesi mezunudur. Bir seyyah gibi gezmeye bayılır. Teknoloji makaleleri yazıp insanları aydınlatmayı amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.