Ana Sayfa Rehber Mining Kasa Nasıl Kurulur?

Mining Kasa Nasıl Kurulur?

0

Mining kasanın nasıl kurulduğunu anlatmadan mining ring yani madencilik teçhizatının ne olduğunu anlatmayı istedik. Mining Ring; birden fazla grafik kartı (GPU) bulunduran bilgisayar çeşidi olmaktadır. Eğer ki kripto para madenciliği gerçekleştirmek istiyorsanız standart bilgisayarlar yerine madencilik teçhizatlarını tercih etmelisiniz. Çünkü standart bilgisayar üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemler verimsiz olacak ve düzgün ilerlemeyecektir.

Mining kasa kurulumunuz için ilk adımınız tercih edeceğiniz parçaları belirlemektir. Bunun ardından hash rate ve enerji tüketimi dikkat etmeniz gereken ana konulardan ikisidir. Hash rate, kasanızın ne kadar güçlü olduğunu tanımlamaktadır. Bir saniyede teçhizatınızın ne kadar hesaplama gerçekleştirebileceğini öğrenmenin bir yoludur. Öte yandan oran ne kadar fazla ise güç de bir o kadar fazladır. Doğal olarak yüksek hash rate oldukça fazla güç gerektirmektedir. Mining rig kurulumunu gerçekleştirmek isteyenler için bu durumun göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir.

Mining rig kurulumu için dikkat edilmesi gerekilen en önemli konulardan biri de enerji tüketimidir. İnsanlar bunu umursayamayabilir. Örneğin “madencilik teçhizatım için gerekli olan tüm bileşenlerim tam artık para harcamaya gerek kalmayacak” gibi fikirleri aklınızdan geçirebilirsiniz. Fakat tüm bu işlemler oldukça fazla enerji harcamanıza ve bu doğrultuda masraf yapmanıza sebep olabilir. Bu aşamalar gerçekleşirken size önerebileceğimiz nokta; bileşen gücü ve enerji tüketimi arasında denge sağlamanız olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kurulumunda ise ilk adımımız mining rig çerçevesinin iç kısmına ana kartı koymak olmalıdır. Sonrasında ise mining rig’ in kalması gereken noktayı önceden belirlemelisiniz. Ana kartın kurulumunu gerçekleştirdikten sonra CPU’nun kablolarını yerine koymalısınız. Ardından ekran kartını yerleştirmeli ve diğer donanımları yerleştirerek lazım olan kabloları kurmalısınız. Tüm bu adımlardan sonra donanımınız tam anlamıyla birleşmiş duruma gelmiştir. Şimdi geçelim yazılımın nasıl yapılacağına. Tercih ettiğiniz yazılımın çeşidi ışığında rig’ iniz isterseniz basit isterseniz de gösterişli fonksiyonlara sahip olabilir. Bildiğiniz üzere gösterişli fonksiyonlar her zaman kaliteli bir çalışma sağlamayabiliyor. Bundan kaynaklı güvenli ve kaliteli çalışan yazılımları tercih etmelisiniz. Yazılımınızın kurulumunu gerçekleştirmenizin ardından isteğinize göre ayarları yapılandırabilirsiniz. Cihazınızı ise bu kurulumlardan sonra tekrardan başlatmalısınız. Tebrikler! Artık kripto para madenciliği yapabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA