Microsoft'un Tablet Bilgisayarı Surface Go Nasıl Sıfırlanır?

Microsoft’un Surface Go tablet bilgisayarı yürürken, yolculuklarda, seyahatlerde kullanmak veya günlük rutin bilgisayar kullanımı (internette gezinti, mailleri kontrol etme, anlık mesajlaşma, video izleme, iş ile ilgili dökümanlara bakma ve bu dökümanları düzenleme) için çok ideal bir cihazdır. Cihazınız iyi çalışmıyorsa veya satmak için içindeki her şeyi silmek ve sistem ayarlarınızı sıfırlamak istiyorsanız, bu işlem oldukça basittir. Surface Go tablet bilgisayarınızı formatlamak (resetlemek) için aşağıdaki adımları uygulayın.

Not: Bu metot sadece Surface Go tablet bilgisayar için geçerli değil; tüm Surface tabletlerde uygulanabilir.

 

Surface Go Tablet Bilgisayarınızı Nasıl Fabrika Ayarlarına Sıfırlayabilirsiniz?

Surface Go tablet bilgisayarınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak kolay bir işlemdir ve sadece birkaç Mouse tıklaması ile yapılabilir.

  • Ekranın sol-alt köşesindeki ‘Başlat Menüsü (Start Menu)’nü açın.
  • ‘Başlat Menüsü (Start Menu)’ menüsünün sol tarafındaki dişli çark () simgesi şeklindeki ‘Ayarlar (Settings)’ menüsüne tıklayın.
  • Açılan ‘Ayarlar (Settings)’ penceresinde ‘Güncelleştirme ve Güvenlik (Update & Security)’ seçeneğine tıklayın.
  • ‘Kurtarma (Recovery)’ alt menüsü altında ‘Bu bilgisayarı sıfırla (Reset this PC)’ seçeneğini bulun ve ‘Başlayın (Get started)’ butonuna tıklayın.

Microsoft'un Tablet Bilgisayarı Surface Go Nasıl Sıfırlanır?

  • Kişisel dosyalarınızı saklama (dosyalarınız saklamayı düşünüyorsanız) veya her şeyi silme (tablet bilgisayarınızı satmayı düşünüyorsanız) seçenekleri sunulacak.
  • Tercihinize uygun seçeneği seçin ve seçiminizi onaylayın.
  • Surface Go tablet bilgisayar, sıfırlama işlemine başlayacak, cihaz yeniden başlatılacak ve Windows, (cihazı ilk aldığınız günkü) fabrika ayarlarına sıfırlanmış ve yenilenmiş olarak açılacak.

 

Fiyatı, boyutu ve çok-yönlü kullanımı ile Microsoft Surface Go, şu anda piyasalardaki en iyi Windows 10 tabletlerden biri. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırladıysanız, sıfırlamadan önce var olan herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız