Microsoft Teams’de mesajı silme ihtiyacınız olduğunda önemli bilgileri hızla bulabilmeniz için tüm sohbetlerinizi saklar.

Ancak masaüstü veya mobil uygulamalar, tüm konuşmaları silmenin bir yolunu sunmuyor. Ancak, sohbetlerinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olacak bir geçici çözüm var. Microsoft Teams’de mesajları nasıl sileceğinizi veya düzenleyeceğinizi ve sohbetleri nasıl gizleyeceğinizi burada bulabilirsiniz.

Microsoft Teams’de mesajı silme

Masaüstü uygulamasında imleci mesajın üzerine getirin ve emoji tepkilerinin olduğu açılır pencerede seçenekler menüsüne (üç yatay nokta) tıklayın. Mesajı kaldırmak için Sil’i tıklayın . Mesajlarınızı yalnızca bir sohbette silebilirsiniz, bu nedenle iş arkadaşlarınızdan gelen tüm yanıtlar görünmeye devam eder.

Mobil uygulamada, silmek istediğiniz mesaja uzun basın ve Sil’e dokunun .

Microsoft Teams sohbetini gizleme

Microsoft Teams’de tüm sohbetleri silemezsiniz, ancak sohbet pencereniz aşırı kalabalıksa bunları gizleyebilirsiniz. Masaüstü uygulamasında, soldaki menüden sohbetin üzerine gelin ve seçenekler menüsüne (üç yatay nokta) tıklayın. Gizle ‘yi tıklayın .

Mobilde  Sohbet sekmesine gidin ve gizlemek istediğinize uzun basın. Sohbeti gizle’ye dokunun .

Microsoft Teams‘de bir mesaj düzenlemek

microsoft teams 2

Masaüstü uygulamasında, düzenlemek istediğiniz mesajın üzerine gelin. Seçenekler menüsünü (üç yatay nokta) tıklayın ve Düzenle’yi tıklayın . Değişikliklerinizi yapın ve  Bitti ‘yi tıklayın .

Mobilde, mesaja uzun basın ve Düzenle’ye dokunun .

Microsoft Teams’de bir mesaj silemezsem ne yapmam gerekir?

Teams’in kurumsal sürümünde oturum açtınız ise, bir sistem yöneticisi mesajları silme seçeneğini kaldırmış olur. Bu bir erişim ayrıcalığı sorunuysa, yönetici izin ayarını değiştirir.

Microsoft Teams’de gizli sohbetleri bulma 

En üstteki arama kutusunda sohbetini gizlediğiniz kişiyi arayın. Adlarına tıklayın ve Gizli sohbet geçmişini göster’i seçin . Sohbet şimdi soldaki menüde görünür. Fareyle sohbetin üzerine gelin, seçenekler menüsünü tıklayın ve Göster’i seçin .