Ana Sayfa Bilgisayar Microsoft Outlook Gelen Mailleri Klasörlere Otomatik Yönlendirme (Resimli Analatım)

Microsoft Outlook Gelen Mailleri Klasörlere Otomatik Yönlendirme (Resimli Analatım)

1

Merhaba Arkadaşlar,

Bu makalemizde Outlook kullanıcıları için büyük kolaylık sağlayan, gelen her maili belirlenen klasörlere otomatik olarak yönlendirme konusunu işleyeceğiz.

Her mailin gelen kutusunda olması sizi rahatsız ediyor ise, istediğiniz filtreleme yöntemini kullanarak maillerin otomatik olarak sizin belirlediğiniz klasörlere düşmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edelim:

 • Öncelikle Outlook’u açıyoruz ve Gelen Kutusu yazan menüde sağ tuşa tıklıyoruz.

2

3

 • Açılan menü listesinde Yeni Klasör… seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza çıkan ekranda yeni klasörümüze bir isim veriyoruz, ben teknodestek adını veriyorum ve klasörü oluşturuyorum.

4

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Klasörümüz oluştuktan sonra, klasörümüzün içine giriyoruz veya gelen kutumuza giriyoruz; işlemi nerede yaptığımızın önemi yok. Burada Outlook üst menü çubuğundan sırasıyla ARAÇLAR → KURALLAR VE UYARILAR menülerine tıklıyoruz.

5

 • Kurallar ve uyarılar sayfamızda;
 • 1.adım’da şablon seç kısmında dilediğiniz filtrelemeyi seçiyoruz. Örneğin, “belirli bir kişiden gelen mailleri yönlendir”
 • 2.adım’da ilgili başlıkları düzenlerken “kişi veya dağıtım listesi tarafından gönderilen” yazısına tıklayarak, buraya kimden gelen maillerin otomatik olarak klasöre yönlenmesini istiyorsanız o adresi seçiyoruz.
 • Belirtilen klasör yazısına tıklayarak hangi klasöre yönlendirme yapmak istiyorsanız, o klasörü seçiyorsunuz.

6

7

 • Bundan sonraki işlemde İleri seçeneği ile filtre detay ayarlarını yapıyoruz; bu ayarları olduğu gibi bırakalım. Son olarak gelen kutusu üzerinde bu komutu çalıştır seçeneğini seçerek işlemi onlandırıyoruz.

İşlemin sonlanmasından sonra gelen kutusunda seçtiğiniz kişiden gelen mailler, belirlediğiniz klasöre taşınmış oluyor ve bundan sonra o kişiden gelen her mail otomatik olarak o klasöre taşınıyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

 1. Merhaba
  Ben böyle yaptım bir müddet sıkıntısız devam etti. Bugün sıkıntı verip girmeyince .pst dosyasını tekrar tanımladım ve şimdi kural yine çalışıyor fakat maili taşımıyor kopyalıyor. Yani hem gösterdiğim klasörde hem de gelen kutusunda olmak üzere iki tane oluyor mail. Yardımcı olursanız sevinirim.

Comments are closed.