Ana Sayfa Bilgisayar Microsoft Outlook Gelen Mailleri Klasörlere Otomatik Yönlendirme (Resimli Analatım)

Microsoft Outlook Gelen Mailleri Klasörlere Otomatik Yönlendirme (Resimli Analatım)

0
Paylaş

Merhaba Arkadaşlar,

Bu makalemizde Outlook kullanıcıları için büyük kolaylık sağlayan, gelen her maili belirlenen klasörlere otomatik olarak yönlendirme konusunu işleyeceğiz.

Her mailin gelen kutusunda olması sizi rahatsız ediyor ise, istediğiniz filtreleme yöntemini kullanarak maillerin otomatik olarak sizin belirlediğiniz klasörlere düşmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edelim:

  • Öncelikle Outlook’u açıyoruz ve Gelen Kutusu yazan menüde sağ tuşa tıklıyoruz.

2

3

  • Açılan menü listesinde Yeni Klasör… seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza çıkan ekranda yeni klasörümüze bir isim veriyoruz, ben teknodestek adını veriyorum ve klasörü oluşturuyorum.

4

  • Klasörümüz oluştuktan sonra, klasörümüzün içine giriyoruz veya gelen kutumuza giriyoruz; işlemi nerede yaptığımızın önemi yok. Burada Outlook üst menü çubuğundan sırasıyla ARAÇLAR → KURALLAR VE UYARILAR menülerine tıklıyoruz.

5

  • Kurallar ve uyarılar sayfamızda;
  • 1.adım’da şablon seç kısmında dilediğiniz filtrelemeyi seçiyoruz. Örneğin, “belirli bir kişiden gelen mailleri yönlendir”
  • 2.adım’da ilgili başlıkları düzenlerken “kişi veya dağıtım listesi tarafından gönderilen” yazısına tıklayarak, buraya kimden gelen maillerin otomatik olarak klasöre yönlenmesini istiyorsanız o adresi seçiyoruz.
  • Belirtilen klasör yazısına tıklayarak hangi klasöre yönlendirme yapmak istiyorsanız, o klasörü seçiyorsunuz.

6

7

  • Bundan sonraki işlemde İleri seçeneği ile filtre detay ayarlarını yapıyoruz; bu ayarları olduğu gibi bırakalım. Son olarak gelen kutusu üzerinde bu komutu çalıştır seçeneğini seçerek işlemi onlandırıyoruz.

İşlemin sonlanmasından sonra gelen kutusunda seçtiğiniz kişiden gelen mailler, belirlediğiniz klasöre taşınmış oluyor ve bundan sonra o kişiden gelen her mail otomatik olarak o klasöre taşınıyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.