Ana Sayfa Bilgisayar Mac’inize Başlangıç ​​Öğeleri Ekleme

Mac’inize Başlangıç ​​Öğeleri Ekleme

0
11858 teknik destek

Başlangıç ​​öğeleri, Mac’inize giriş yaptığınızda otomatik olarak başlatmak veya açmak istediğiniz uygulamalar, belgeler, paylaşılan birimler veya diğer öğelerdir.

Başlangıç ​​öğeleri için yaygın bir kullanım, Mac’inizde otururken her zaman kullandığınız bir uygulamayı başlatmaktır. Örneğin, bilgisayarınızı her kullandığınızda Apple Mail, Safari veya Mesajlar’ı başlatabilirsiniz. Bu öğeleri manuel olarak başlatmak yerine, başlangıç ​​öğeleri olarak belirleyebilir ve Mac’inizin işi sizin için yapmasına izin verebilirsiniz.

Sistem Tercihlerinde Mac’inize Başlangıç ​​Öğeleri Ekleme

Mac’inize Sistem Tercihleri’nde veya Dock’tan başlangıç ​​öğeleri eklemenin birkaç yolu vardır. Mac Sistem Tercihleri’ne başlangıç ​​öğeleri eklediğinizde daha kapsamlı seçenekleriniz vardır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

11858 teknik destek

Başlangıç ​​öğesiyle kullandığınız hesapla Mac’inize giriş yapın.

Apple menüsünden Sistem Tercihleri’ni seçin veya Sistem Tercihleri ​​penceresini açmak için Dock’taki Sistem Tercihleri ​​simgesini tıklayın.

Kullanıcı ve Gruplar simgesini (veya OS X’in eski sürümlerindeki Hesaplar) tıklayın.

Hesap listesinden uygun kullanıcı adını tıklayın.

Giriş Öğeleri sekmesini seçin.

Standart bir Finder tarama ekranını açmak için Giriş Öğeleri penceresinin altındaki + (artı) düğmesini tıklayın. Eklemek istediğiniz öğeye gidin ve seçmek için tıklayın. Ardından, Ekle düğmesini tıklayın.

Seçtiğiniz öğe Giriş Öğeleri listesine eklenir. Mac’inizi bir sonraki başlatışınızda veya kullanıcı hesabınızda oturum açtığınızda, listedeki öğeler otomatik olarak başlar.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikXbox One’da Gameshare Nasıl Kullanılır?
Sonraki İçerik‘iPhone’umu Bul’ Uygulaması Nasıl Kullanılır?
Webmaster, freelancer, teknoloji hastası. Kendini bilmiş bileli teknoloji okyanusunda amiral gemileri ile iç içedir. Çukurova Üniversitesi mezunudur. Bir seyyah gibi gezmeye bayılır. Teknoloji makaleleri yazıp insanları aydınlatmayı amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.