Ana Sayfa Bilgisayar MacBook Quick Look Nedir?

MacBook Quick Look Nedir?

0
Paylaş

Kullandığımız MacBook bilgisayarlarımızda, Windows‘a göre daha kullanışlı bir çok özellik var; bunlardan biri olan Quick Look, yani hızlı gözatma sayesinde herhangi bir dosyayı space bar tuşuna basarak hızlı bir şekilde görüntüleyebilir, ve dosyalar arası geçiş sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsü, dosyaya çift tıklayıp açtığımız ekran görüntüsüne ait; aşağıdaki ekran görüntüsünde ise space bar tuşu ile açılan görüntü bulunmakta, daha hızlı ve kullanışlı.

ekran1

Quick Look (hızlı gözat) ile dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, ses dosyalarınızı, videolarınızı, ofis (office) belgelerinizi çok pratik ve hızlı bir şekilde açabiliyorsunuz.

Windows‘ta bulunan Bilgisayar(ım) gibi, MacBook bilgisayarlarda Finder bulunuyor. Birçok dosyanın ne olduğunu isminden bilemiyoruz ve içeriğine erişim sağlamak zorunda kalabiliyoruz. İşte burada MacBook‘taki işletim sisteminin (Mac OS) kullanıcılarına sunduğu Quick Look çok işe yararıyor.

Birkaç tane daha ipucu ve örnek verecek olursak Track Pad’e, herhangi bir fotoğraf açıkken veya Safari‘de gezinirken, iki parmağınızı birbirinden uzaklaştırarak zoom yapabilirsiniz. Son olarak Quick Look‘tan çıkmak için tekrar space bar tuşuna (boşluk tuşu) basmanız yeterli olucaktır. Çok hızlı, kullanışlı bir özellik olduğunu söylemek gerek.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.