Ana Sayfa Bilgisayar Linksys WAG160n Kurulum (Resimli Anlatım)

Linksys WAG160n Kurulum (Resimli Anlatım)

0

 

Linksys WAG160n Kurulum

Linksys WAG160N kurulum işlemlerine başlamadan önce ilk olarak modemin kablo bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Modemin açık olduğu ve ışıklarının yandığı kontrol edilmelidir.
Kurulum işlemi, Linksys WAG160N modeme kablolu ya da kablosuz bağlı bir cihaz üzerinden yapılmalıdır (Bilgisayar, Tablet, Telefon).
Bir web tarayıcısı (Chrome, Opera, Firefox, Internet Explorer vb.) açıp, adres satırı kısmına 192.168.1.1 adresini yazarak ENTER tuşuna basınız. Karşınıza, modem arayüzüne giriş sayfası gelecektir. Kullanıcı Adı ve Şifre kutucuklarına admin
yazıp, modem arayüzüne giriş yapılmalıdır.
Kullanıcı Adı ve/veya Şifre hatası alınır ise, modemi sıfırlamak (fabrika ayarlarına geri yüklemek) için, modemin arkasındaki reset çukuruna kürdan veya toplu iğne gibi sivri uçlu bir cisimle 10 -15 sn kadar basılı tutulması yeterlidir.

Modem arayüz sayfası açıldığından ilk adım olarak Setup bölümüne (menüsüne) tıklayınız. Setup menüsü altında açılan sekmelerde ise Basic Setup menüsüne tıklanmalıdır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Gelen sayfada dikkat edilmesi gereken ve aşağıdaki gibi düzenlenmesi gereken bölümler:
Encapsulation: RFC 2516 PPPoE
Multiplexing: LLC
Autodetect: Disable
Virtual Circuit: VPI: 8 VCI: 35
User Name ve Password bölümlerine ise, intert servis sağlayıcısının size vermiş olduğu ADSL kullanıcı adı ve şifre yazılmalıdır. Bu giriş işlemlerinde internet servis sağlacısı domain (@ttnet @dsmart @vodafone adsl@turk.net) uzantıları kullanıcı adının sonuna mutlaka eklenmelidir. Tüm bilgiler kontrol edildikten sonra en alt kısımda bulunan Save Settings butonu tıklanmalı ve modem ayarlarının kaydedilmesi beklenmelidir. Bu esnada modem de internet ışığı kontrol edilmesi yeterlidir. Bilgiler doğru ve kayıt işlemi tamam ise yeni bir internet sayfası açarak kullanım yapılabilmektedir.

Linksys WAG160N Kablosuz Ağ Ayarları

Modem arayüz sayfasında Wireless bölümüne tıklayınız.

Daha sonra, açılan alt menülerde Basic Wireless Settings sekmesine tıklayınız.
Network Name (SSID) bölümüne, modeminizin kablosuz ağ listesinde görünmesi istediği ismi yazabilirsiniz.
Daha sonrasında Save Settings butonu tıklanmalıdır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kablosuz ağ güvenlik ve şifre ayarları için ise, ilgili menüleri aşağıdaki gibi düzenleyiniz.

Security Mode: WPA2-Mixed
Encryption: TKIP veya AES
Pre-Shared Key: [Kablosuz ağ şifresi]

Kablosuz ağ şifresinin en az 8 karakter olması gerekir. Ayarları yukarıdaki gibi düzenleyip kaydettikten sonra, belirlediğiniz ağ adi ve şifresi ile modeme kablosuz bağlantı yaparak internetinizi kullanabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA