Ana Sayfa Destek LG G2’de Hard Reset İşlemi Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

LG G2’de Hard Reset İşlemi Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0

Öncelikle telefonunuzun şarj oranının %50 ve üzeri olması gerekmektedir.

Cihazı kapattıktan sonra bataryasını çıkarıp 10 saniye sonra takmanız gerekiyor.

Cihazınızda resim, müzik, video, rehber (cihazın kendi hafızasına kayıtlı olan) silinecektir. SD karta bu verileri yedekleyip kaydetmeniz durumunda veri kaybı olmayacaktır. Yedekleme işlemini mutlaka öneriyoruz.

Cihazınız kapalı iken arka tarafında bulunan Ses Azaltma tuşuna basarken diğer taraftan parmaklarınızı bırakmadan Açma/Kapama tuşuna basılı tutuyoruz. Karşınıza LG G2 logosu gelene kadar basılı tutuyoruz, parmaklarımızı bırakmıyoruz.

Telefonunuz ekrana LG logosu geldiğinde Açma/Kapatma tuşunu hemen bırakıp, birkaç saniye sonra (1-2 saniye) sonra tekrar basıyoruz. Factory Reset / Recovery ekranı geldiğinde tüm tuşlardan elimizi çekiyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Gelen ekranda Ses Azaltma tuşunu kullanarak Wipe Data / Factory Reset seçeneğinin üzerinde gelip, Açma/Kapatma tuşuna basıyoruz.

Daha sonra gelen ekranda yine Ses Azaltma tuşu ile Yes –- delete all user data seçeneğinin üzerine gelip tekrar Açma/Kapatma tuşuna basıyoruz.

Son ekranda ise Reboot System Now seçeneğinin üzerinde iken yine Açma/Kapatma tuşuna basarak telefonu yeniden başlatıyoruz.

Açılışı normalden uzun sürecektir. Telefon açıldığında ilk açılış ayarlarını yapıp kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA