Modem kurulumunu yapmak için Ethernet kablonuzu bilgisayar ile modem arasına takıp, bilgisayarda web tarayıcı açın ve adres çubuğuna http://192.168.1.1 yazıp “Enter” tuşuna basın. Kullanıcı adı ve şifre sayfası açılacak. Kullanıcı adı ve şifre bölümüne sırasıyla ve küçük harf ile admin / admin yazıp “giriş yap / OK” butonuna tıklayınız.

Açılan ilk ekranda güvenliğiniz için açılış ekranının kullanıcı adı ve şifresini değiştirmeniz istenecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirdikten sonra İleri butonuna tıklayınız.

asus-dsl-n16-1

Yeni açılan sayfada WAN/ADSL kurulumu için kullanıcı adı ve şifre bilgileri yazabileceğiniz bir ekran gelecektir. İnternet sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adı-şifre bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde kutucuklara yazıp İleri butonuna tıklayınız.

asus-dsl-n16-2

Yeni açılan pencerece kablosuz ayarları yapılandırabileceğiniz ekran gelecek; bu ekranda Ağ Adı (SSID) kutucuğuna Wi-Fi ağ adınızı yazabilirsiniz. Ağ Anahtarı bölümüne de 8 ile 63 karakter arasında ve Türkçe karakter içermeyecek şekilde bir şifre belirleyiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra İleri butonuna tıklayınız.

asus-dsl-n16-3

En son gelen ekranda Yapılandırılan Ağ başlığı altında, özet bir bilgi ekranı gelecek; İleri butonuna tıklayınız.

asus-dsl-n16-4

En son gelen ekranda internet durumu, Bağlandı olarak yazması halinde kurulumu başarılı bir şeklide tamamladınız demektir.

asus-dsl-n16-5

6 YORUMLAR

  1. Asus DSL-N16 modemini aldım sonra chromeden 192.168.1.1 girdim kurdum modemin tüm ışıklarının yanmasına rağmen DSL sorunu veriyor ve Internete girmiyor

  2. Hocam güzel anlatmışsin eline sağlık da ben arayüze ulaşamıyorum ne yapacağım bi dünya para verdik en iyisi olsun dedik DSL -N16 ALDIK kuramadık