Ana Sayfa İnternet Kullanım Kolaylığı Sağlayan ASUS DSL-N16 Modem Kurulumu

Kullanım Kolaylığı Sağlayan ASUS DSL-N16 Modem Kurulumu

6
Paylaş

Modem kurulumunu yapmak için Ethernet kablonuzu bilgisayar ile modem arasına takıp, bilgisayarda web tarayıcı açın ve adres çubuğuna http://192.168.1.1 yazıp “Enter” tuşuna basın. Kullanıcı adı ve şifre sayfası açılacak. Kullanıcı adı ve şifre bölümüne sırasıyla ve küçük harf ile admin / admin yazıp “giriş yap / OK” butonuna tıklayınız.

Açılan ilk ekranda güvenliğiniz için açılış ekranının kullanıcı adı ve şifresini değiştirmeniz istenecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirdikten sonra İleri butonuna tıklayınız.

asus-dsl-n16-1

Yeni açılan sayfada WAN/ADSL kurulumu için kullanıcı adı ve şifre bilgileri yazabileceğiniz bir ekran gelecektir. İnternet sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adı-şifre bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde kutucuklara yazıp İleri butonuna tıklayınız.

asus-dsl-n16-2

Yeni açılan pencerece kablosuz ayarları yapılandırabileceğiniz ekran gelecek; bu ekranda Ağ Adı (SSID) kutucuğuna Wi-Fi ağ adınızı yazabilirsiniz. Ağ Anahtarı bölümüne de 8 ile 63 karakter arasında ve Türkçe karakter içermeyecek şekilde bir şifre belirleyiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra İleri butonuna tıklayınız.

asus-dsl-n16-3

En son gelen ekranda Yapılandırılan Ağ başlığı altında, özet bir bilgi ekranı gelecek; İleri butonuna tıklayınız.

asus-dsl-n16-4

En son gelen ekranda internet durumu, Bağlandı olarak yazması halinde kurulumu başarılı bir şeklide tamamladınız demektir.

asus-dsl-n16-5

CallFix Teknoloji Destek Paketi ile VDSL Modem Hediye!

Bilgi ve sipariş için: 0850 532 1 724

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

6 YORUMLAR

  1. Hocam güzel anlatmışsin eline sağlık da ben arayüze ulaşamıyorum ne yapacağım bi dünya para verdik en iyisi olsun dedik DSL -N16 ALDIK kuramadık

  2. Asus DSL-N16 modemini aldım sonra chromeden 192.168.1.1 girdim kurdum modemin tüm ışıklarının yanmasına rağmen DSL sorunu veriyor ve Internete girmiyor

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin